سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: تامین مالی برخی از پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای گلستان از محل بانک توسعه اسلامی/ پیشرفت 65 درصدی پروژه قره سو زرین گل

تامین مالی برخی از پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای گلستان از محل بانک توسعه اسلامی/ پیشرفت 65 درصدی پروژه قره سو زرین گل

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان در خصوص پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان که تامین مالی آن توسط بانک توسعه اسلامی صورت می‌گیرد، گفت: یکی از بزرگترین پروژه‌های بانک توسعه اسلامی در کشور، پروژه قره سوی زرین گل است که، بسته یک این پروژه در حال حاضر پیشرفت 65 درصدی دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، ایرج حیدریان مدیر عامل این شرکت در خصوص حضور در اجلاس سالانه بانک توسعه، که از حدود ۵۶ کشور عضو بانک توسعه اسلامی شرکت‌کنندگانی در سطح وزیران اقتصاد و مدیران اجرایی بالادستی و میانی و دیگر علاقمندان شرکت داشتند، اظهار کرد: شرکت در اجلاس سالانه بانک توسعه اسلامی یکی از توفیقات شرکت آب منطقه‌ای در سال جاری بود.

وی افزود: در این اجلاس، مذاکره با مدیران اجرایی بانک توسعه اسلامی از جمله ولید عبدالوهاب، مدیر منطقه‌ای هاب ترکیه (آنکارا) و محمد اشتیاق اکبر، مدیر اجرایی کشور (مدیر اجرایی کشورهای ایران، ترکیه و پاکستان)، دیدار و وضعیت پروژه‌های در حال اجرای طرح شبکه آبیاری و زهکشی قره‌سو و زرین‌گل (شرکت آب منطقه‌ای گلستان) از محل وام IRN۱۰۰۶ مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان همچنین تصریح کرد: در خصوص تأمین مالی سایر پروژه‌های آب منطقه‌ای گلستان مذاکره و قول مساعد صورت گرفت و برای تأمین مالی علاوه بر بهبود راندمان آب در بخش کشاورزی تامین منابع مالی برای پروژه‌های آبرسانی، موافقت اولیه از مدیران بانک توسعه اسلامی کسب شد.

وی خاطر نشان کرد: تمدید دوره وام، تعریف پروژه جدید، رایزنی و جلب نظر مساعد بانک برای تامین مالی پروژه‌های جدید در حوزه‌های مختلف از دیگر دستاوردهای حضور در اجلاس بانک توسعه اسلامی در سال جاری بود که مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان و مدیر PMU این شرکت به عنوان نماینده وزارت نیرو در این جلسه حضور داشتند.

حیدریان همچنین در خصوص پروژه قره سو زرین گل که اعتبار آن از محل وام بانک توسعه است، گفت: پروژه قره سو یک، به پیمانکاری شرکت کیسون، در حال اجرای ۱۲ هزار هکتار شبکه فرعی آبیاری و زهکشی است که این پروژه در حال حاضر با پیشرفت ۶۵ درصدی همراه است.

وی ادامه داد: پروژه قره سو ۲ نیز با سه هدف حفاظت سیلاب رودخانه محمدآباد، احداث مجتمع آبزی پروری ماهیان خاویاری با پیش بینی تولید ۲۵۰ تن گوشت خاوریای در سال و در نهایت احیای انهار سنتی حوزه زرین گل در حال حاضر حدود ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گفتنی است اجلاس ساالانه بانک توسعه اسلامی از ۸ تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه در شهر ریاض عربستان برگزار شد و ایرج حیدریان مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان و پروین مدیر واحد PMU بانک توسعه اسلامی شرکت داشتند.

این اجلاس سالانه در یکی از کشورهای جهان اسلام که عضو بانک توسعه است برگزار می‌شود و ایران سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی و بعد از کشورهای عربستان و لیبی است.

کد خبر: 73987
  تاریخ خبر : 1403/03/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/01
 روابط عمومی
 72