سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: حضور معاون وزیر نیرو در چهارمین کنفرانس آب بغداد/ دعوت از وزرای عضو شورای حکام برای حضور در اجلاس آتی شورا

حضور معاون وزیر نیرو در چهارمین کنفرانس آب بغداد/ دعوت از وزرای عضو شورای حکام برای حضور در اجلاس آتی شورا

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در «چهارمین کنفرانس آب بغداد» حضور یافت و یکی از سخنرانان افتتاحیه بود. وی در دیدار با وزرای آب و آبیاری کشورهای منطقه، از وزرای عضو شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری برای حضور در اجلاس آتی این شورا در پاییز آینده دعوت به‌عمل آورد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، چهارمین کنفرانس بین‌المللی آب بغداد از روز یکشنبه ۹ اردیبهشت با حضور وزرای آب و آبیاری کشورهای عراق، سوریه، مصر، تونس و تعدادی از سازمان‌های بین‌المللی در پایتخت کشور عراق آغاز به کار کرد. 

 به گفته «عون ذیاب» وزیر منابع آبی عراق، هدف از این کنفرانس گشودن دروازه‌ای برای همکاری مشترک در حوزه آب است. ​

محمد جوان‌بخت معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با حضور و سخنرانی در افتتاحیه این کنفرانس و شرکت در جلسه مقامات عالی، بعد از ظهر یکشنبه نیز چند ملاقات با وزرای آب و آبیاری کشورهای منطقه شامل «عون ذیاب» وزیر منابع آبی عراق، وزیر آبیاری سوریه، وزیر آب تونس داشت. 

جوان‌بخت همچنین جلسه جداگانه‌ای با معاون وزیر آبیاری عراق برگزار کرد. 

گفتنی است در این جلسات علاوه بر معاون وزیر نیرو و هیئت همراه، جعفری بروجنی نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته آب مجلس و نیز محمدکاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز حضور داشتند.

در این جلسات که در فضایی دوستانه و صمیمی برگزار شد، ضمن تبادل نظرات، بر ضرورت همکاری‌های دوجانبه و تقویت روابط دوستانه با کشورهای مزبور تاکید شد.

همچنین از وزرای عضو شورای حکام مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری برای حضور در اجلاس آتی این شورا در پاییز آینده دعوت به‌عمل آمد.

کد خبر: 73419
  تاریخ خبر : 1403/02/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/10
 معصومه خداوردیان
 189