پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: انتقال آب به همدان در کمتر از ۶ ماه انجام شد

استاندار:

انتقال آب به همدان در کمتر از ۶ ماه انجام شد

استاندار همدان با بیان اینکه در کمتر از ۶ ماه کار انتقال آب از تالوار به همدان انجام شد، گفت: در مدت کمتر از یک سال نیز کار بزرگ تصفیه‌خانه شیخی جان اجرایی شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد در جریان بازدید از تصفیه‌خانه شیخی‌جان اظهار کرد: پروژه‌ای که در طول ۱۷ سال ۳۲ درصد پیشرفت داشت، در دولت مردمی و با دستور اکید رئیس جمهور و حضور جهادی و انقلابی وزیر نیرو در مدت کمی اجرایی و مشکل انتقال آب حل شد.

وی با اشاره به اینکه در اجرای پروژه انتقال آب به همدان اعتبارات خوبی تزریق شد که در کشور بی‌نظیر بود، گفت: بالغ بر یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه تاکنون تزریق شده که در ادامه هم قرار است اتفاقات خوبی رخ دهد و خبرهای خوشی در راه است.

استاندار همدان با بیان اینکه در کمتر از ۶ ماه کار انتقال آب از تالوار به همدان انجام شد و در مدت کمتر از یک سال کار بزرگ تصفیه‌خانه اجرایی شد عنوان کرد: در ایام بحران اب شهر همدان با پیگیری روزانه وزیر نیرو، معاونان ایشان در طول مدت دو ماه کار شبانه روزی و جهادی کار بحران اب مدیریت شد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص منبع آب با توجه به اینکه ذائقه مردم همدان به آب سد اکباتان عادت کرده است، تغییراتی احساس می شود، گفت: بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی، وزارت نیرو و مجموعه‌های داخلی استان حاکی از سلامت آب همدان دارد.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه استاندارد بین‌المللی آرسنیک  ۱۰ میکر گرم در لیتر است که در آب همدان غالباً با صفر عرضه می‌شود، خاطرنشان کرد: به گفته سازمان‌های ذی‌صلاح آب همدان سالم و بهداشتی است اما از اینکه طبق ذائقه مردم نیست و احیانا طعمی دارد، طبق صحبت با وزیر نیرو، ایشان این قول را دادند که واحد ازن‌زنی به زودی راه‌اندازی شود که باید مبلغ قابل توجهی برای آن هزینه کرد.

وی با اشاره به اینکه وزیر نیرو قبل از ماه مبارک رمضان می‌خواستند به همدان سفر کنند و از تصفیه‌خانه بازدیدی داشته و از نزدیک شاهد اقدامات آن باشند، افزود: با توجه به صحبت‌ها امروز صبح در اینجا حضور یافتند که از تمام تلاش‌های جهادی و انقلابی ایشان در طول دو سال برای همدان قدردانی می‌کنم، البته از مدیران استان و سایر کسانی که در کنار ما بودند و این کار مهم اجرایی شود هم قدردانی می‌کنم.

استاندار همدان با بیان اینکه دولت مردمی ایران قوی در تمام عرصه‌ها پروژه‌های نیمه تمام سال‌های گذشته را اجرایی می‌کند که در حوزه وزارت نیرو نیز احتمالا این ششمین پروژه باشد گفت: در خوزستان، کردستان، ارومیه، تبریز، همدان و ... پروژه‌های بزرگ آبرسانی با تلاش ویژه وزیر نیرو اجرایی شده است.

کد خبر: 73052
  تاریخ خبر : 1403/01/24
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/25
 علی
 33