یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: ایمن سازی سایت نهضت ملی مسکن و شهرک صنعتی کاشمر در برابر سیل بررسی شد

با حضور مدیر دفتر‌ مهندسی رودخانه و سواحل آب منطقه‌ای خراسان رضوی:

ایمن سازی سایت نهضت ملی مسکن و شهرک صنعتی کاشمر در برابر سیل بررسی شد

محمدرضا صادقی فرد مدیر‌ دفتر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از مسیل‌های شهرستان کاشمر بازدید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، در این بازدید که مدیر امور منابع آب کاشمر نیز حضور داشت، مشکلات این بخش از نزدیک بررسی شد.

پس از جلسه داخلی در محل امور برخی اقدامات از جمله وضعیت پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن و اقدامات شرکت آب منطقه‌ای در خصوص احداث خاکریز حفاظتی برای صیانت از محدوده طرح از سیلاب‌های احتمالی و بررسی شرایط فاز ۲ طرح نهضت ملی کاشمر به مساحت ۱۸۸ هکتار و لزوم انجام اقدامات زیربنایی و حفاظت از بستر و حریم رودخانه‌های موجود در طرح، وضعیت ساماندهی مسیل‌های  فاز ۱ و ۲ شهرک صنعتی کاشمر و منطقه ویژه اقتصادی، وضعیت طرح‌های هادی روستایی و بررسی شرایط موجود برای تعیین تکلیف طرح‌های باقی مانده به تصویب رسید.

امور‌ منابع آب کاشمر با داشتن بیش از ۵ رودخانه اصلی و مسیل‌های شهری و روستایی فراوان در بخش مهندسی رودخانه و آب سطحی دارای حساسیت فراوانی است.

صادقی فرد همچنین از مسیل و سایت‌های نهضت ملی مسکن ۳۴ و ۱۸۸ هکتاری کاشمر بازدید و راهکارهای اجرایی برای ساماندهی مسیل‌ها و بهبود شرایط و آمادگی امور در مواجهه با سیلاب‌های احتمالی آینده را خاطرنشان کرد.

 

کد خبر: 72348
  تاریخ خبر : 1402/12/09
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/09
 کارشناس روابط عمومی
 93