یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: تاکید بر نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های آبیاری فضای سبز شهر ایلام

در جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان و شهرداری ایلام مطرح شد:

تاکید بر نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های آبیاری فضای سبز شهر ایلام

جلسه هم اندیشی مدیران روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان و شهرداری ایلام با موضوع جلب همکاری و هم افزایی در راستای تشریح وضعیت منابع آبی برای ترویج مصرف بهینه آب برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام، عباس کردنژاد مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان در این نشست گفت: هدف از این نشست تشریح وضعیت منابع آبی و هم اندیشی و همکاری برای ترویج مصرف بهینه آب در سطح شهر و جایگزینی آب‌های نامتعارف برای آبیاری فضای سبز است.

وی مدیریت مصرف صحیح آب در فضای سبز را امری مهم و ضروری دانست و افزود: با توجه به تاثیر کاهش بارندگی‌ها بر منابع آبی و در راستای مدیریت مصرف درست آب، طرح بهره‌گیری از کنتورهای آبی کاملا هوشمند در چاه‌های آبیاری فضای سبز شهر ایلام در دستور کار قرار گرفت.

کردنژاد تصریح کرد: با نصب کنتورهای هوشمند و جایگزین کردن راهکارهای نوین و پیشرفته همچنین برنامه‌ریزی جهت تخصیص آب فضای سبز بر اساس نیاز آبی گیاهان، خروجی آب برای عرصه‌های مختلف اندازه‌گیری خواهد شد.

محمد سلطانی مدیر روابط عمومی شهرداری ایلام نیز در این نشست ضمن تقدیر از پیگیری و دغدغه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان در نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های آب، گفت: مصرف بهینه آب، جلوگیری از هدر روی آب، صرفه‌جویی در مصرف و افزایش بازدهی آبیاری فضای سبز که ضمن اندازه‌گیری دقیق میزان مصرف آب گیاه حاصل می‌شود از مهمترین مزایای نصب این کنتورها است.

لازم به ذکر است در این نشست بر گزارش لحظه‌ای و محاسبه حجم میزان آب مصرف شده از راه دور، تجهیز سامانه و ... تاکید شد.

کد خبر: 72320
  تاریخ خبر : 1402/12/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/09
 لیسانس حقوق
 58