یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: تأثیر مناسب بارش‌های اخیر در چهارمحال و بختیاری/ آمادگی لازم برای تأمین آب شرب پایدار وجود دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خبر داد:

تأثیر مناسب بارش‌های اخیر در چهارمحال و بختیاری/ آمادگی لازم برای تأمین آب شرب پایدار وجود دارد

مدیرعامل آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بارش‌های ۲ هفته اخیر تاثیر به نسبت مناسبی بر منابع آبی استان داشته، گفت: هیچ برنامه‌ای برای کاهش آب استان وجود ندارد و آمادگی لازم برای تأمین آب شرب پایدار وجود دارد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری، فردوس کریمی مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: بارش‌های دو هفته اخیر در استان نسبتا خوب بوده و ۳۲ میلیمتر بارش در این مدت در استان ثبت شده است که بارش‌های تجمعی استان نیز در سال آبی جاری ۲۸۱ میلیمتر ثبت شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با توجه به اینکه به پایان سال ۱۴۰۲ نزدیک می‌شویم، حسب ضرورت و نیاز مردم از منابع موجود، ظرفیتی به شرکت آب و فاضلاب استان اضافه کردیم تا به نحو مناسبی در اختیار مردم استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه وضعیت آب استان مناسب و پایدار است، گفت: هیچ‌ کمبود و قطعی آب در استان وجود ندارد و هیچ برنامه‌ای نیز برای کاهش آب استان وجود ندارد و آمادگی لازم برای تامین آب شرب پایدار وجود دارد.

کریمی اضافه کرد: در حال حاضر شرکت آب منطقه‌ای استان آمادگی لازم جهت افزایش ظرفیت آبی شبکه‌های آب شرب و بهداشت را داراست.

گفتنی است، چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

کد خبر: 72304
  تاریخ خبر : 1402/12/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/08
 معصومه خداوردیان
 71