یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: تاکید بر تمهیدات لازم برای رها سازی آب از دو سد گلستان و بوستان در استان گلستان

تاکید بر تمهیدات لازم برای رها سازی آب از دو سد گلستان و بوستان در استان گلستان

جلسه بررسی تمهیدات لازم برای رها سازی بخشی از آب سدهای گلستان و بوستان در دفتر فرماندار ویژه شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، در این جلسه حسین حاجی حسینی معاون حفاظت و بهره برداری این شرکت ضمن تشریح دلایل رها سازی بخشی از آب سدهای گلستان و بوستان، گفت: نظر به بارش‌های سال جاری و ذخیره حدود ۶۰ درصدی آب در این دو سد، مدیریت نیاز آبی اراضی پایاب سد وشمگیر و ایجاد ظرفیت برای کنترل سیلاب‌های احتمالی با توجه به پیش بینی‌های فصلی بارندگی بیش از نرمال در اسفندماه سال جاری و فروردین‌ماه سال آینده از اهداف رها سازی آب سدهای مذکور است.

وی در بخشی دیگر با اشاره به برنامه‌ریزی منابع و مصارف آب سدها که همه ساله با توجه به پیش‌بینی میزان بارش‌ها و نیاز آبی کشاورزان تنظیم می‌شود، اعلام کرد: براساس مصوبات کارگروه برنامه‌ریزی و هماهنگی توزیع آب سدهای استان مقرر گردید ۱۳ میلیون مترمکعب آب از سدهای گلستان و بوستان رها سازی شود.

در ادامه هریک از حاضران به بیان دیدگاه‌های خود در این زمینه پرداختند. در پایان، دهرویه فرماندار ویژه گنبد کاووس ضمن تاکید بر همکاری نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی و عوامل محلی با ماموران شرکت آب منطقه‌ای گلستان، از حاضران جلسه خواست نسبت به اقناع سازی کشاورزان و بهره‌برداران حاشیه گروگانرود اهتمام لازم را داشته باشند.

کد خبر: 72217
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 روابط عمومی
 99