یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: بیش از ۲۶ هکتار زمین در حریم رودخانه‌های خراسان شمالی رفع تصرف شد

مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای استان:

بیش از ۲۶ هکتار زمین در حریم رودخانه‌های خراسان شمالی رفع تصرف شد

مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: بیش از ۲۶ هکتار زمین در حریم و بستر رودخانه‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون رفع تصرف شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، برات امیری مدیر رودخانه‌های این شرکت اظهار داشت: زمین‌های تصرف شده غیرقانونی در حریم و بستر رودخانه‌های استان توسط گروه‌های گشت و نظارت زیر پوشش این شرکت شناسایی و با همکاری مرجع قضایی و نیروی انتظامی، رفع تصرف شده است.

مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی با تأکید بر ضرورت حفظ حریم قانونی رودخانه‌ها و مسیل‌های استان به منظور حفظ مسیر جریان رواناب و سیلاب و پیشگیری از خسارت به اموال عمومی، خاطرنشان کرد: قبل از هر گونه ساخت و ساز در مجاورت رودخانه‌ها و مسیل‌های استان باید مجوز لازم از شرکت آب منطقه‌ای و استعلام حدود حریم و بستر آنها انجام شود.

وی تصریح کرد: مطالعه و تعیین حدود حریم و بستر رودخانه‌‌ها و مسیل‌های استان در زمره کارهای جاری این شرکت است و از زمان تشکیل این شرکت در سال ۱۳۸۴ تاکنون حدود حریم و بستر یک‌هزار و ۴۶۴ کیلومتر از رودخانه‌های استان به صورت سرتاسری مطالعه و شناسایی شده که ۵۷۴ کیلومتر آن علامت‌گذاری شده است.

امیری خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر رودخانه و مسیل دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر آن را رودخانه‌ها و مسیل‌های مهم تشکیل می‌دهند.

کد خبر: 72213
  تاریخ خبر : 1402/12/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/02
 مدیر روابط عمومی
 105