جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: بازگشایی حدود 2 هزار متر مسیل کال پسته شهر بجنورد

به همت شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی انجام شد؛

بازگشایی حدود 2 هزار متر مسیل کال پسته شهر بجنورد

مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی گفت: طی یک ماه اخیر از آغاز بازگشایی و لایروبی مجدد بخش‌هایی از مسیل کال پسته در داخل و حاشیه شهر بجنورد، تاکنون حدود 2هزار متر از این مسیل بازگشایی شده است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، برات امیری با بیان این مطلب افزود: در این مرحله از کار قرار است با همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط، بخش‌های زیادی از مسیل کال پسته در مرکز استان به طول حدود ۴ کیلومتر لایروبی شود.

وی تصریح کرد: در بازگشایی اخیر بخش‌هایی از مسیل کال پسته در شهر بجنورد، پتروشیمی و سپاه استان نیز مشارکت داشته اند.

امیری ادامه داد: به‌دلیل محدویت منابع مالی و تجهیزات، این کار به‌صورت مرحله به مرحله در حال انجام است و با توجه به قول مساعد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در تامین اعتبارات مورد نیاز، عملیات اجرایی ساحل سازی نیز انجام خواهد شد.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تا کنون حدود ۱۰۰ متر از کال پسته ساحل سازی شده است و ساماندهی حدود ۵۰۰ متر آن نیز تا پایان سال مالی جاری در دستور کار قرار دارد.

مدیر رودخانه‌های شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی توضیح داد: طی سال‌های گذشته حدود ۳۵ کیلومتر از رودخانه ها و مسیل‌های مهم پیرامون و داخل شهر بجنورد لایروبی و بازگشایی شده است.

امیری مهمترین مسیل‌ها و رودخانه‌های اطراف و داخل شهر بجنورد را شامل رودخانه فیروزه و شاهجوب، مسیل کال پسته، مسیل کال خندق، مسیل کال ملکش، مسیل کال دوبرار، مسیل باغچق، مسیل لنگر و مسیل علی آباد ذکر کرد.

وی با اشاره به این که شهر بجنورد به لحاظ موقعیت مکانی در میان ارتفاعات قرار گرفته و ۱۱ مسیل و رودخانه مهم از داخل یا حاشیه این شهر عبور می‌کند، اظهار کرد: به‌همین دلیل برای پیشگیری از خسارات غیرقابل جبران، بازگشایی و ساماندهی این مسیل‌ها به‌صورت ویژه همه ساله در دستور کار شرکت آب منطقه‌ای است.

کد خبر: 70464
  تاریخ خبر : 1402/09/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/14
 مدیر روابط عمومی
 133