سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: اعلام آمادگی حوزه علمیه سبزوار برای نجات آب

اعلام آمادگی حوزه علمیه سبزوار برای نجات آب

در نشست نمایندگان گروه جهادی طلاب حوزه علمیه شهرستان سبزوار با مدیر امور منابع آب این شهرستان، این گروه جهادی در جهت فرهنگ سازی برای نجات آب در مناطق مختلف اعلام آمادگی کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، جواد توسلی مدیر امور منابع آب سبزوار گفت: گروه جهادی طلاب حوزه علمیه سبزوار با حضور در دفتر امور منابع آب این شهرستان، برای پیشبرد اهداف این امور از جمله فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از حفر و بهره‌برداری از چاه‌های غیرمجاز، رفع تصرف از حریم و بستر کال‌ها و رودخانه‌ها و سایر موارد آمادگی خود را اعلام کردند.

وی در باره عملکرد این گروه جهادی گفت: طرح گروه‌های جهادی طلاب طرحی است که در مسیر فعال‌سازی و ساماندهی فعالیت طلاب مدرسه علمیه در قالب گروه‌های طلبگی برای خدمت رسانی به مردم به ویژه در مناطق محروم گام برمی‌دارد.

مدیر امور منابع آب سبزوار تصریح کرد: بانیان این طرح تلاش می‌کنند از طریق حضور حداکثری طلاب در سازندگی مناطق محروم و نیز در حوادث و بحران‌ها، آنان را با مسئولیت‌های اجتماعی و نیز فعال‌سازی کارگروهی و تشکیلات خدمت‌رسانی به مردم در سایر نقاط کشور آشنا کنند.

توسلی در ادامه یاد آور شد: بحران آب جدی است و باید از همه ظرفیت‌های فرهنگی برای آشنایی مردم با کنترل و مصرف بهینه این منبع حیاتی تلاش کنیم.

 

کد خبر: 70452
  تاریخ خبر : 1402/09/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/14
 کارشناس روابط عمومی
 80