جمعه, 11 اسفند 1402
مشروح خبر :: لزوم برچیدن و ساماندهی پل‌های غیراصولی و غیرمجاز رودخانه زیارت

در بازدید از عملیات لایروبی رودخانه تأکید شد؛

لزوم برچیدن و ساماندهی پل‌های غیراصولی و غیرمجاز رودخانه زیارت

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان در بازدید از عملیات لایروبی رودخانه زیارت بر لزوم برچیدن یا ساماندهی معقول پل‌ها در نقاط تقاطعی این رودخانه تأکید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، جمشید بهمنی مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان در بازدید از لایروبی رودخانه زیارت در شهرستان آق‌قلا اظهار کردبا لایروبی و ساماندهی مقطع رودخانه و افزایش آبگذری آن، احتمال طغیان سیلاب به جاده کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به وجود تعدادی پل کوچک غیرمجاز و غیراصولی در مسیر رودخانه گفت: این پل‌ها حدود ۵۰ درصد از سطح مقطع رودخانه را اشغال کرده‌اند که لزوم برچیدن یا ساماندهی معقول در نقاط تقاطعی ضروری به نظر می‌رسد.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان، افزود: دو چشمه پل رودخانه قره‌سو و قربان‌آباد نیز نیمه مسدود است که می‌تواند از گلوگاه‌های خطر و طغیان سیلاب باشد. لذا ضروری است با هدف پیشگیری و آمادگی پاسخ به بحران، متولی پل قربان آباد نسبت به لایروبی چشمه‌های پل، پیش از بارش‌های پاییزی و زمستانی اقدام عاجل به عمل آورد.

بنابراین گزارش، وجود تعدادی پل کوچک غیرمجاز و غیراصولی در مسیر رودخانه زیارت شهرستان آق‌قلا در سیلاب‌های گذشته با ایجاد طغیان رودخانه و ورود سیلاب به بزرگراه گرگان و آق قلا همراه بود و ضریب خطر خسارات جانی و مالی خودروهای عبوری سرنشینان آن‌ها را افزایش می‌داد که در این بازدید به لزوم برچیدن یا ساماندهی معقول پل‌ها در نقاط تقاطعی این رودخانه تأکید شد.

کد خبر: 70425
  تاریخ خبر : 1402/09/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/13
 روابط عمومی
 59