جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: بازدید معاون آب و آبفای وزیر نیرو از سدهای قیزقلعه‌سی و خداآفرین/ سد قیزقلعه‌سی تا پایان آذرماه آبگیری می‌شود

بازدید معاون آب و آبفای وزیر نیرو از سدهای قیزقلعه‌سی و خداآفرین/ سد قیزقلعه‌سی تا پایان آذرماه آبگیری می‌شود

معاون آب و آبفای وزیر نیرو در سفر به آذربایجان‌شرقی، از سد قیزقلعه‌سی و سد و نیروگاه خداآفرین بازدید و بر آبگیری سد قیزقلعه‌سی تا پایان آذرماه تاکید کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی، صبح امروز محمد جوان‌بخت معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به همراه یوسف غفارزاده مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی از پروژه‌های سد قیزقلعه‌سی و سد ونیروگاه خداآفرین بازدید کرد.

جوان‌بخت به همراه عوامل این دو پروژه از نزدیک روند پیشرفت بخش‌های مختلف را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و بر اتمام و آبگیری هر چه سریعتر پروژه سد قیزقلعه‌سی تأکید کرد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو همچنین در این سفر از محل پروژه نیروگاه خداآفرین بازدید و دستورات لازم را برای تسریع عملیات اجرایی صادر کرد.

این گزارش می‌افزاید، سد قیزقلعه‌سی با حجم و ظرفیت مخزن ۶۵ میلیون مترمکعب در فاصله ۱۲ کیلومتری پایین دست سد خداآفرین و ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز ساخته شده است. این سد اراضی کشاورزی و باغی استان آذربایجان شرقی و اردبیل را به صورت آبیاری پیشرفته زیر پوشش قرار خواهد داد.

کد خبر: 70310
  تاریخ خبر : 1402/09/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/08
 علی پورخیری
 325