سه‌شنبه, 1 فروردین 1402
مشروح خبر :: طرح‌های گسترش سواد آبی

در استان سمنان اجرا می‌شود

طرح‌های گسترش سواد آبی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این شرکت در راستای حفظ منابع آبی گفت: طرح‌های گسترش سواد آبی در استان سمنان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای سمنان، محسن عسکری در آیین تبادل تفاهم‌نامه همکاری در مسیر گسترش سواد آبی که با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد اظهار داشت: طرح‌های گسترش سواد آبی در قالب طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) و همچنین طرح سواد آبی با محوریت کتاب «انسان و محیط زیست» انجام می‌شود.

وی گفت: طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) برای دانش‌آموزان مقطع اول متوسطه شامل پایه هفتم، هشتم و نهم و طرح سواد آبی با محوریت «کتاب انسان و محیط زیست» ویژه دانش‌آموزان مقطع دوم متوسط پایه یازدهم در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با بیان اینکه آب مایه حیات و ماده تجدیدناپذیر و بسیار با اهمیت است گفت: با شرایط خشکسالی و کمبود نزولات آسمانی از یک سو و همچنین افزایش جمعیت و نیاز به آب از سوی دیگر سبب شده تا طرح‌های مدیریت منابع آب و حفاظت از آب در دستور کار باشد.

عسکری با تأکید بر اینکه در این طرح‌ها تلاش شده تا دانش‌آموزان با شرایط اقلیم و با کم آبی از سنین پایین سازگار شوند گفت: سواد آبی از سال ۸۸ عملیاتی شد و از سال ۹۰ هم در استان سمنان شروع به کار شد.

وی با اشاره به اینکه استان سمنان در اجرای طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب (داناب) موفق عمل کرده و جزو استان‌های برتر بوده است گفت: سال گذشته 29 هزار دانش آموز در طرح داناب مشارکت کردند.

وی ادامه داد: همچنین پنج هزار دانش‌آموز نیز تحت آموزش‌های کتاب «انسان و محیط زیست» قرار گرفتند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه پس از ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان دوره‌های پیش آزمون و پس آزمون برگزار و میزان تغییر در نگرش و دغدغه‌مندی دانش آموزان سنجیده می‌شود.

عسکری با بیان اینکه گسترش سواد آبی در بین نوجوانان با استفاده از ظرفیت کتاب «انسان و محیط زیست» انجام می شود گفت: آموزش‌های آبی و افزایش و گسترش سواد آبی یکی از اقدامات مهم در مدیریت صحیح و پایدار منابع آب است.

وی با بیان اینکه استان سمنان جزو چهار استان کم آب در کشور است افزود: نیاز است تا آب به صورت بهینه مصرف شود و فرهنگ درست مدیریت در مصرف آب از خانواده‌ها آغاز شود.

کد خبر: 64502
  تاریخ خبر : 1401/11/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/11/12
 اخبار و روابط عمومی
 36