سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: انسداد 30 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور منابع آب تهران و پردیس

طی یک هفته کاری انجام شد؛

انسداد 30 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور منابع آب تهران و پردیس

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از انسداد 30 حلقه چاه غیر مجاز طی یک هفته کاری توسط این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی، بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری، 30 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 27 لیتر بر ثانیه و عمق کلی هزار و 81 متر، پر و مسدود شد.

وی گفت: با انسداد 30 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 163 هزار و 395 متر مکعب در سال از سفره های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد  این امور جلوگیری شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 64496
  تاریخ خبر : 1401/11/11
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/11/12
 شیخ الاسلامی
 151