سه‌شنبه, 1 فروردین 1402
مشروح خبر :: آزادسازی ۴۰ هزار مترمربع از حریم رودخانه‌های شهرستان سبزوار

آزادسازی ۴۰ هزار مترمربع از حریم رودخانه‌های شهرستان سبزوار

۳۹ هزار و ۷۰۰ مترمربع از زمین‌های تصرف‌شده حریم و بستر رودخانه‌ها در غرب خراسان، رضوی با هدف جلوگیری از خسارات سیل آزادسازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، مدیر امور منابع آب شهرستان سبزوار با اعلام این خبر گفت: عملیات آزادسازی حریم رودخانه‌ها در شهرستان‌های سبزوار، جغتای، ششتمد و داورزن صورت گرفته است.

جواد توسلی افزود: کارشناسان گشت و بازرسی آب منطقه‌ای سبزوار، با هدف بهره‌برداری اصولی از منابع آب و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در این اراضی، حریم رودخانه‌های این مناطق را بازگشایی کردند.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین تصرف در اراضی حریم رودخانه‌های شهرستان ششتمد، مناطق شمالی سبزوار و شهرستان های داورزن و جغتای بود که این مداخلات با هماهنگی گروه گشت و بازرسی آب منطقه‌ای و دریافت دستور قضایی آزادسازی شد.

مدیر امور منابع آب سبزوار یادآور شد: در سال‌های اخیر، افزون بر ۲ هزار پرونده برای رفع تصرف اراضی بستر رودخانه های غرب خراسان رضوی تشکیل و آب منطقه‌ای با هماهنگی دادگستری و نیروی انتظامی، با متخلفانی که در حاشیه و بستر رودخانه‌ها اقدام به ساخت ویلا و خانه باغ می‌کنند، بصورت جدی برخورد می کند.

کد خبر: 64422
  تاریخ خبر : 1401/11/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/11/08
 کارشناس روابط عمومی
 46