دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: انسداد 12 حلقه چاه غیر مجاز در ورامین

انسداد 12 حلقه چاه غیر مجاز در ورامین

مدیر امور منابع آب شهرستان ورامین از انسداد ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران" محمد داودی" با اعلام این مطلب، اظهار کرد: با تلاش واحد بازرسی و نظارت این امور و با هدف صیانت از منابع آب‌های زیر زمینی در سطح حوزه عملکرد این امور، ۱۲ حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۴۶۰ متر و دبی 12 لیتر بر ثانیه مسدود شد.

داودی افزود: با انجام این عملیات، از برداشت سالیانه حدود ۱۸۰ هزار متر مکعب آب از منابع آب زیر زمینی دشت های ورامین جلوگیری گردید.

وی در ادامه با بیان اینکه در راســتای قانون احیاء و تعادل بخشــی آب هــای زیر زمینی و جلوگیری از اضافه برداشت از چاه هــای دارای پروانه بهره برداری، تعداد چهار دســتگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز کشاورزی در حوزه عملکرد این امور نصب شد، اظهار داشت: با احتساب اقدام صورت گرفته اخیر، تعداد کنتورهای نصب شده در محدوده عملکرد این امور از ابتدای سال تا کنون به ۲۰ دستگاه رسید.

داودی در پایان اظهار داشت: این امور در راستای نیل به اهداف خود در زمینه صیانت از مخازن آب‌های زیرزمینی به وظایف خود در خصوص انسداد چاه‌های غیر مجاز، جلوگیری از اضافه برداشت چاه های مجاز و نصب کنتور هوشمند با جدیت عمل نموده و با هر گونه تخلف در این خصوص با قاطعیت برخورد خواهد نمود.

کد خبر: 62336
  تاریخ خبر : 1401/07/02
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/07/04
 شیخ الاسلامی
 215