شنبه, 29 مرداد 1401
مشروح خبر :: بیش از ۱۰ میلیون مترمکعب آب از سد سبلان مشگین‌شهر رهاسازی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل خبر داد؛

بیش از ۱۰ میلیون مترمکعب آب از سد سبلان مشگین‌شهر رهاسازی شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در روزهای اخیر بیش از ۱۰ میلیون مترمکعب آب از سد سبلان مشگین‌شهر رهاسازی شد.

 به گزارش خبرگزاری آب ایران ،علی حیدری اناری در بازدید جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از سد سبلان اظهار کرد: تا کنون ۷۴ درصد کشاورزان و باغداران زحمتکش منطقه جهت استفاده قانونی از آب سد سبلان با شرکت آب منطقه‌ای قرارداد بسته اند.

وی گفت: طرح تفکیک آب شرب و زراعی شمال استان در حال پیگیری می‌باشد و امسال برای علاج‌بخشی سد میل مغان ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

حیدری اناری با بیان اینکه امسال مطالعات پنج سد در مناطق مختلف استان نهایی می‌شود، از آبرسانی به سه شهر ، آبگیری دو سد عمارت و عنبران و شروع عملیات اجرایی دو سد هشتجین و کله‌سر در آینده نزدیک خبر داد

رئیس سازمان بازرسی استان اردبیل هم در این جلسه با دعوت از روسا و مدیران دستگاه‌های دولتی استان به رعایت امانتداری، حفظ بیت‌المال و رعایت دقیق قوانین جاری گفت: در شرایط کنونی کشور تلاش شبانه‌روزی و کار جهادی و انقلابی مسئولان و کارکنان دولتی راهگشای بسیاری از موانع و مشکلات است.

محمد کاظمی همچنین در بازدید از سد سبلان مشگین‌شهر و در جلسه‌ای که به همین منظور با حضور مسئولان بخش آب استان برگزار شد، با اشاره به مشکل کم‌آبی در سال جاری بر برنامه‌ریزی دقیق و اصولی جهت استفاده از منابع آبی استان تاکید کرد.

کد خبر: 60617
  تاریخ خبر : 1401/04/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/04/06
 رئیس اداره روابط عمومی
 62