دوشنبه, 6 تیر 1401
مشروح خبر :: بالغ بر 1 هزار و 500 هکتار از اراضی پایاب سد سبلان تا هفته دولت به سیستم آبیاری مدرن مجهز می شود

بالغ بر 1 هزار و 500 هکتار از اراضی پایاب سد سبلان تا هفته دولت به سیستم آبیاری مدرن مجهز می شود

معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: با شروع مجدد عملیات اجرایی شبکه آبیاری پایاب سد سبلان تا هفته دولت سال جاری بیش از یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه به سیستم آبیاری مدرن مجهز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آب ایران ، جبرائیل رمضانی افزود: شبکه آبیاری سد سبلان بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار است که از این میزان چهار هزار و ۲۰۰ هکتار در ضلع جنوبی رودخانه قره‌سو و ۲ هزار هکتار دیگر نیز در ضلع شمالی این رودخانه واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: اخیرا عملیات اجرایی احداث شبکه با جدیت آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا هفته دولت سال جاری یک هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی و باغات واقع شده در ضلع جنوبی رودخانه قره‌سو به سیستم آبیاری مدرن مجهز شوند.

رمضانی بیان کرد: طرح  آبرسانی به بخش محروم ارشق نیز در دستور کار قرار گرفته و بزودی با انتخاب پیمانکار مجرب عملیات احداث شبکه در این بخش نیز آغاز خواهد شد.

سد سبلان بر روی رودخانه قره‌سو در حوزه آبریز شهرستان مشگین‌شهر احداث شده و حجم مخزن این سد ۱۰۵ میلیون مترمکعب می‌باشد. عملیات اجرایی بدنه سد حدود ۱۴ سال قبل به اتمام رسیده و شبکه آبیاری پایاب سد نیز در حال تکمیل است.

 

 

 

کد خبر: 59809
  تاریخ خبر : 1401/02/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/02/29
 رئیس اداره روابط عمومی
 155