یکشنبه, 14 آذر 1400
مشروح خبر :: آغاز آزادسازی و رفع تصرف بستر رودخانه شهرچای ارومیه

آغاز آزادسازی و رفع تصرف بستر رودخانه شهرچای ارومیه

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت :آزادسازی و رفع تصرف بستر رودخانه شهرچای از متصرفان غیرقانونی با حضور مراجع قضایی و نیروی انتظامی در حال انجام است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران،یاسر رهبردین با اشاره به برنامه آزادسازی مسیر حدود 30 کیلومتری رودخانه و حریم و بستر این مسیر گفت: برخی افراد در گذشته ساخت و ساز‌هایی را در حدود قانونی رودخانه انجام داده اند و با سو استفاده از عدم آگاهی مردم، امروز با قیمت‌های بسیاری این املاک و باغ‌ها را خرید و فروش می‌کنند.

وی افزود: پس از صدور اخطار‌های لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هر گونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و شرکت آب منطقه‌ای با پشتیبانی دادستان استان و نیروی انتظامی ، رفع تصرفات بستر رودخانه را به مساحتی که مطالعه شده آغاز کرده است.

 رهبر دین گفت: هدف از آزاد سازی تصرفات جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی در اثر سیلابهای احتمالی و همچنین تسهیل در انتقال جریان آب به دریاچه ارومیه بوده و ضمناًدر صورت آزاد سازی بستر رودخانه شهرچای بیش از 9 میلیون متر مکعب آب در مسیر سد شهرچای تا دریاچه ارومیه صرفه جویی میشود و نیز با توجه به تغییر رژیم و کیفیت بارشهای استان از وقوع سیلاب و تبعات اتی آن در فصول بارندگی پیشگیری خواهد شد.

      

کد خبر: 55109
  تاریخ خبر : 1400/07/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/07/14
 دبیر خبر
 108