پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب دماوند

انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز توسط امور منابع آب دماوند

مدیر امور منابع آب دماوند از انسداد 13 حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از تخلیه سالانه بیش از 25 هزار و 740 متر مکعب آب از سفره های زیر زمینی این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران ، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی امور منابع آب دماوند و اخذ دستور قضایی، در جهت صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری، 13 حلقه چاه غیر مجاز به عمق 390 متر و آبدهی 1.3 لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

عباسی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، گفت: با انجام این عملیات از خروج 25 هزار و 740  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی، شش حلقه چاه غیر مجاز در محدوده عملکرد این امور  نیز شناسایی که در یک مورد ، یک دستگاه ادوات حفاری چاه غیر مجاز شامل چکش برقی و بالا بر، در حین حفر چاه غیر مجاز توسط ماموران گشت وبازرسی توقیف و به پارکینگ تحت نظر این امور منتقل گردید.

عباسی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 54715
  تاریخ خبر : 1400/06/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/29
 روابط عمومی
 56
  ثبت دیدگاه