پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران

انسداد 6 حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 22 هزار و 995 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری ، 6 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 1.5 لیتر بر ثانیه و عمق 274 متر،  پر و مسدود  شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت در بخش آب های سطحی 8 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آب های زیرزمینی 7 مورد چاه غیرمجاز شناسایی و متعاقباً اخطاریه آن نیز صادر گردید، تصریح کرد: همچنین با پیگیری واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 12 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 54682
  تاریخ خبر : 1400/06/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/27
 شیخ الاسلامی
 73
  ثبت دیدگاه