پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب فیروزکوه/ شناسایی 25 حلقه چاه غیرمجاز

انسداد دو حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب فیروزکوه/ شناسایی 25 حلقه چاه غیرمجاز

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از انسداد دو حلقه چاه غیر مجاز و جلوگیری از برداشت سالانه32 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق، افزود: با تلاش واحد حقوقی و همکاری گروه گشت و بازرسی این امور و اخذ دستورقضایی از دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فیروزکوه،  تعداد  دو حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در اراضی روستاهای لاسم چشمه و امین آباد در مجموع به عمق 40 متر و با دبی دو لیتر برثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی دشت پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج سالانه 32 هزار  متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت فیروزکوه جلوگیری شده است.

مرادی نسب با اشاره به اینکه در ماه جاری تعداد 25 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و 18 اخطاریه در بخش آب های سطحی صادر شده است، تصریح کرد: طی این مدت 55 حلقه چاه مجاز نیز مورد کنترل و بازدید دوره ای قرار گرفته است.

 مدیر امور منابع آب فیروزکوه  در پایان ضمن تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی، گفت: امور منابع آب فیروزکوه بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 54680
  تاریخ خبر : 1400/06/27
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/27
 شیخ الاسلامی
 71
  ثبت دیدگاه