پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: انسداد شش حلقه چاه غیرمجاز در ورامین

انسداد شش حلقه چاه غیرمجاز در ورامین

مدیر امورمنابع آب شهرستان ورامین از انسداد شش حلقه چاه غیر مجاز طی هفته گذشته و جلوگیری از برداشت 32 هزار متر مکعب آب از منابع زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "محمد داودی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش اکیپ بازرسی و نظارت امور و با هدف صیانت از منابع آب های زیرزمینی در سطح شهرستان ورامین، شش حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 160 متر پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج سالانه 32 هزار متر مکعب آب از سفره های زیرزمینی دشت این شهرستان جلوگیری شد .

داودی با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا با این امور در جهت برخورد با متخلفین و متجاوزین به منابع آب های سطحی و زیر زمینی، گفت: برداشت های غیر مجاز و بی رویه از سفره های آب زیرزمینی در سال های گذشته، تهران را با خطر خشکسالی و پدیده های خطر آفرینی چون فرونشست مواجه کرده است، لذا همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در امور منابع آب ورامین در جهت برخورد با متخلفین و جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان ها می باشد.

مدیر امور منابع آب شهرستان ورامین در پایان خاطر نشان کرد: این امور بر حسب وظیفه ذاتی خود با هر گونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با جدیت تمام برخورد قانونی خواهد کرد.

کد خبر: 54450
  تاریخ خبر : 1400/06/21
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/21
 روابط عمومی
 90
  ثبت دیدگاه