پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: رفع تصرف 12 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاه آب در استان تهران

رفع تصرف 12 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاه آب در استان تهران

مدیر امور آب رباط کریم از رفع تصرف مساحتی به میزان 12 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاه آب بازارک واقع در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "عدالناصر ابراهیمی" با اعلام این خبر، افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب رباط کریم و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی در جهت قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط کریم و بهارستان و همچنین با پشتیبانی نیروی انتظامی این شهرستان، مساحتی بالغ بر 12 هزار متر مربع از بستر رودخانه سیاه آب در محدوده بازارک، رفع تصرف شد.

وی با اشاره به همکاری تنگاتنگ دستگاه قضا با این امور در برخورد با متخلفین در زمینه منابع آب های سطحی و زیر زمینی، تصریح کرد: این رفع تصرف شامل تخریب ساخت و ساز غیر مجاز در بستر رودخانه سیاه آب بازارک بوده است که با انجام این اقدام، بخشی از بستر رودخانه سیاه آب از ید متصرفین و افراد سودجو خارج شد.

ابراهیمی در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب رباط کریم اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند و این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

کد خبر: 54420
  تاریخ خبر : 1400/06/20
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/20
 روابط عمومی
 86
  ثبت دیدگاه