پنجشنبه, 6 آبان 1400
مشروح خبر :: انسداد 22 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب تهران

انسداد 22 حلقه چاه غیرمجاز توسط امور آب تهران

سرپرست امور منابع آب تهران گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی، طی یک هفته کاری با انسداد 22 حلقه چاه غیر مجاز از خروج سالیانه بیش از 219 هزارمتر مکعب آب از سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق، اظهار کرد: با تلاش واحد بازرسی و نظارت و کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری ، 22 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع با دبی 18.8 لیتر بر ثانیه و عمق 539 متر، پر و مسدود  شد.

وی با بیان اینکه طی این مدت در بخش آب های سطحی 18 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها انجام شد، تصریح کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی خاطرنشان کرد: امور منابع آب تهران بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 54334
  تاریخ خبر : 1400/06/15
  آخرین به‌روزرسانی : 1400/06/15
 روابط عمومی
 81
  ثبت دیدگاه