پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: صدور سند مالکیت به نام دولت برای 130 هکتار از اراضی بستر رودخانه چهل بازه شاندیز

صدور سند مالکیت به نام دولت برای 130 هکتار از اراضی بستر رودخانه چهل بازه شاندیز

"سرپرست دفتر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی" از صدور سند مالکیت برای 130 هکتار اراضی بستر رودخانه چهل بازه شاندیز به نام دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، "محمدرضا صادقی فرد" با اشاره به اینکه اخذ سند مالکیت نقش مهمی در حفظ و حراست از اراضی بستر رودخانه ها دارد افزود: نقشه های حد بستر و حریم رودخانه ها برای جانمایی در بانک اطلاعات کاداستر به منظور پیشگیری از صدور سند برای اشخاص به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ارسال گردیده است اما برای تثبیت مالکیت دولت بر بستر رودخانه ها، جلوگیری از تصرفات و پیشگیری از زمین خواری، سند مالکیت برای زمین های مذکور نیز اخذ می گردد.

همچنین "سرپرست دفتر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی" اعلام کرد: برای اراضی بستر رودخانه های استان تا کنون 1549 هکتار به نام دولت به نمایندگی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی سند مالکیت صادر شده است.

وی ضمن اشاره به بند 264 مجموعه بخش نامه های ثبتی که «قبول ثبت بستر رودخانه ها از اشخاص اکیدا ممنوع است»، بر رعایت ماده 13 آئین نامه بستر و حریم رودخانه ها تاکید کرد؛ طبق این ماده «وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، شهرداری ها و همچنین سازمان ها و نهادهای وابسته به دولت مکلفند قبل از اجرای طرح های مربوط به خود و صدور پروانه لازم بستر و حریم رودخانه ها، انهار، مسیل ها، مرداب ها و برکه های طبیعی را استعلام نمایند».

صادقی فرد تصریح کرد: هر نوع تصرف در بستر و حریم رودخانه منوط به موافقت کتبی و قبلی وزارت نیرو است و متخلفان از این ماده طبق مقررات موضوعه تعقیب و مجازات خواهند شد.

وی همچنین خواستار جلوگیری از ثبت و صدور سند اراضی بستر رودخانه برای اشخاص از سوی ادارات ثبت اسناد و املاک شد.

کد خبر: 30924
  تاریخ خبر : 1397/07/23
 کارشناس روابط عمومی
 401