دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: تنها نیروگاه برق آبی اصفهان از مدار خارج شد

تنها نیروگاه برق آبی اصفهان از مدار خارج شد

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: به دنبال روند کم آبی در حوضه آبریز زاینده رود، تنها نیروگاه پشتیبانی برق آبی اصفهان از مدار خارج شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ،محمود چیتیان با اشاره به اینکه 13 سال است با شرایط خشکسالی درفلات مرکزی مواجهه هستیم ، افزود : این وضعیت به مرور در میزان تولید برق در نیروگاه برق آبی تاثیر گذاشته و سبب کاهش تولید طی این سالها گردیده و روز شنبه بیست و یکم مهرماه تنها نیروگاه برق آبی اصفهان به طور کامل از مدار خارج شد.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود بیان داشت: تنها نیروگاه برق آبی استان اصفهان که بیشتر حکم نیروگاه پشتیبانی را داشته و در حال حاضر سهم تولید برق از این نیروگاه تقریبا به حدود 60هزار مگا وات در سال می رسد .البته ظرفیت نامی تولید برق این نیروگاه250هزارمگاوات در سال است.

چیتیان تصریح کرد: اهمیت نیروگاههای برق آبی در مواقع قطع برق سراسری اهمیت دو چندانی داشته چون علاوه بر  سرعت در مدار قرار گرفتن می تواند نقش پشتیبان سایر نیروگاههای نیز داشته باشد.

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود اشاره کرد طی 15 سال اخیر تاکنون با این وضعیت مواجه نبودیم که برق شبکه سراسری با مشکل مواجه شود و همواره در یک وضعیت ثابتی به سر می بریم .

مدیر سد و نیروگاه زاینده رود افزود : وزارت نیرو در راستای تعهدات خود همواره در مباحث برق پیشرو بوده و در تابستان سال جاری نیز با توجه به تمامی چالشهای موجود توانست وظیفه خود را انجام دهد.

وی در پایان گفت:  با توجه به کاهش تراز آب دریاچه سد زاینده رود و خارج شدن نیروگاه از مدار به منظور تامین آب مورد نیاز مجبور به خروج آب از دریچه های تحتانی سد هستیم.

کد خبر: 30922
  تاریخ خبر : 1397/07/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/23
 پرستو ایران پور
 366