پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: دو و نیم میلیون متر مکعب سیلاب وارد سد شیرین دره شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اعلام کرد:

دو و نیم میلیون متر مکعب سیلاب وارد سد شیرین دره شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعلام کرد: در بارندگی هفته جاری، دو میلیون و 440 هزار متر مکعب سیلاب وارد سد شیرین دره شده است.

به گزارش مدیریت روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، مهندس سید ابراهیم علوی، حجم آب ذخیره شده در این سد در شرایط کنونی را 33 میلیون متر مکعب، معادل 53 درصد حجم مخزن این سد ذکر کرد و گفت: ذخیره موجود در مخزن این سد حدود هشت میلیون متر مکعب از حجم ذخیره شده در شرایط زمانی مشابه سال گذشته کمتر است.

او تصریح کرد: از ابتدای مهر ماه جاری تا کنون سه میلیون و 720 هزار متر مکعب آب وارد سد شیرین دره شده که 740 هزار متر مکعب آن برای مصارف مختلف رها شده است.

وی حجم کل گنجایش مخزن سد شیرین دره را در شرایط کنونی 61 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: بر اساس برآوردها علاوه بر مصارف کشاورزی و صنعتی منطقه، سالانه حدود 20میلیون متر مکعب از آب این سد برای مصارف شرب و بهداشت شهر بجنورد اختصاص دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی با اشاره به وجود شش سد در دست بهره برداری در این استان گفت: در شرایط کنونی در مجموع کمتر از 38 میلیون متر مکعب آب در سدهای استان وجود دارد که معادل 17 درصد گنجایش مخازن این سدها است.

 

 

کد خبر: 30841
  تاریخ خبر : 1397/07/17
 مدیر روابط عمومی
 411