پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: بازدید استاندار آذربایجان غربی از مراحل اجرایی سد کرم آباد در شهرستان پلدشت

بازدید استاندار آذربایجان غربی از مراحل اجرایی سد کرم آباد در شهرستان پلدشت

استاندار اذربایجان غربی در دومین روز از سفر به شهرستان پلدشت از مراحل اجرایی سد کرم آباد در این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در جریان این بازدید که فرماندار شهرستان پلدشت، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای و جمعی از مقامات محلی نیز در آن حضور داشتند استاندار آذربایجان غربی ضمن آشنایی با مراحل اجرایی سد کرم آباد و تاسیسات وابسته به آن، از نزدیک روند پیشرفت امور و مشکلات اجرایی این طرح را بررسی نموده و در جریان آخرین اقدامات و برنامه های عملیاتی این پروژه عظیم ملی قرار گرفتند.

فرماندار پلدشت در جریان این بازدید اجرای پروژه احداث سد کرم اباد را یکی از بزرگترین و برجسته ترین اقدامات دولت تدبیر و امید در این منطقه عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف افزایش راندمان تولید، جلوگیری از هدر رفت اب، تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، عدالت اجتماعی و ایجاد اشتغال پایدار با اعتباری بالغ بر 1200 میلیارد تومان در حال اجراست که 19250 هکتار از اراضی بایر دو شهرستان پلدشت و شوط را احیا خواهد نمود.

در ادامه مهندس دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ضمن ارائه گزارشی از سیمای طرحهای بخش آب استان و سرمایه گذاری های به عمل آمده در حوزه آب های مرزی گفت: با توجه به حمایت های مقام معظم رهبری از این طرحها و دستور ایشان بر مهار رودخانه های مرزی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز از محل صندوق توسعه ملی اجرای این پروژه ها در اولویت برنامه های وزارت نیرو در شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی میباشد.

وی اهداف مهم این طرحها را استفاده از حق آبه  قانونی جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی در منطقه برشمرد و افزود: با پایان عملیات اجرایی این طرحها استفاده بهینه از منابع آب و توسعه پایدار در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال برای مردم این مناطق را شاهد خواهیم بود.

مهندس دانشجو ضمن تشریح طرحهای مرزی در دست اجرا در سطح استان پروژه سد کرم آباد را از مهمترین این پروژه ها در شمال استان برشمرد و افزود: هم اکنون سد کرم آباد با بیش از 94 درصد پیشرفت اجراغیی در مراحل پایانی کار قرار دارد و شبکه کرم آباد نیز بالغ بر 19250 هکتار از اراضی منطقه را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی اظهار داشت: این حجم تاسیسات آبی و ایستگاههای پمپاژ و پستهای برق و شبکه های وسیع در مدت زمانی کوته سه ساله و با تلاش های شبانه روزی عوامل اجرایی در حال انجام میباشد که از جمله طرحهای کم نظیر در سطح کشور محسوب میشود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در پایان ضمن اشاره به محدودیتها و چالشهای موجود در اجرای طرح خواستار مساعدت مقام عالی استان برای رفع این مشکلات وبهره برداری به موقع از این پروژه بزرگ ملی شد.

آقای محمد مهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز در این  بازدید به نقش مهم اجرای طرحهای مرزی در اقتصاد کشور و استان اشاره نمود و افزود برای اجرای پروژه های کانی سیب، زاب، سیلوه و کرم آباد تاکنون 4 هزار و 200 میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری شده است.

شهریاری افزود درشرایط جنگ اقتصادی نیازمند برنامه ریزی مناسب برای دفع توطئه های دشمن و رفع دغدغه ها و نگرانی های مردم هستیم و با بهره برداری بهینه از سرمایه گذاری های بعمل آمده در این مناطق شاهد توسعه پایدار و ایجاد اشتغال برای جوانان و مردم این مناطق خواهیم بود.

استاندار آذربایجان غربی ضمن تاکید بر اینکه این استان می تواند به الگوی توسعه در کشور تبدیل شود خواستار برنامه ریزی مناسب مدیران جهت استفاده مطلوب از ظرفیت های موجود و مشارکت مردم در استفاده بهینه از این امکانات در جهت ایجاد توسعه پایدار و افزایش درآمد در استان شد.

آقای شهریاری در پایان ضمن قدردانی از زحمات آقای مهندس دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و مجموعه عوامل اجرایی و دست اندرکاران طرح سد کرم آباد ابراز امیدواری نمود که با اتمام عملیات اجرایی این پروژه شاهد افتتاح و بهره بهره برداری از این طرح در دهه فجر امسال خواهیم بود.

 

         

کد خبر: 30836
  تاریخ خبر : 1397/07/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/17
 دبیر خبر
 386