پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: کاهش حداقل دو سوم مصرف آب با استفاده از فناوری های نوین کم هزینه

کاهش حداقل دو سوم مصرف آب با استفاده از فناوری های نوین کم هزینه

چهاردهمین دوره نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب تهران مملو از حضور شرکت های دانش بنیان بود که در این بین وجود فناوری هایی که باعث کاهش دو سوم مصرف آب نسبت به فناوری های مرسوم خودنمایی می کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، با نگاهی به محصولات شرکت های حاضر در نمایشگاه مشخص بود که بخش خصوصی نیز همچون بخش دولتی دغدغه مسئله آب را دارد.

وجود فناوری های نوین کم هزینه برای کاهش مصرف آب یکی از ویژگی های بارز این دوره از نمایشگاه بود. کاهش مصرف بدین معنا که علاوه بر اینکه نیاز آبی مصرف کنندگان به بهترین شکل ممکن بر طرف می شود، آب هدر نمی رود.

در بخش کشاورزی وجود سیستم های آبیاری نوین قطره ای نیاز آبی گیاهان را متناسب با نوع آن برطرف می کند که همین موضوع باعث می شود که با شناخت درست آب مورد نیاز گیاه، منابع آبی هدر نرفته و بهره وری افزایش یاید. با استفاده از تکنولوژی های نوین و ارزان قیمت این بخش مصرف آب تا ۹۰ درصد کاهش می یابد.

در بخش دیگری از نمایشگاه نیز کاهنده های مصرف آب خانگی توجه مان را جلب کرد. در این بخش به همت تولید کنندگان مبتکر ایرانی شیرها و سردوش هایی تولید شده که با اختلاط آب و هوا میزان مصرف آب دو سوم کاهش یافت. مزایای این شیرها عدم پراکنده شدن آب اضافی به اطراف و گسیل شدن آب پر فشار در یک نقطه است.

بنابراین با استفاده از این تکنولوژی های نوین کم هزینه امکان استفاده از حداقل آب با فشاری مطلوب برای خانه ها و ادارات فراهم می شود.

کد خبر: 30833
  تاریخ خبر : 1397/07/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/16
 الهامی منش
 354