پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: استاندار اردبیل در چهارمین جلسه شورای حفاظت منابع آب استان:لزوم برنامه ریزی کوتاه مدت برای تامین آب شرب اردبیل

استاندار اردبیل در چهارمین جلسه شورای حفاظت منابع آب استان:لزوم برنامه ریزی کوتاه مدت برای تامین آب شرب اردبیل

استاندار اردبیل در چهارمین جلسه شورای حفاظت منابع آب، مجاری و تاسیسات آبی استان در سالجاری با اشاره به رشد جمعیت مرکز استان در سال های اخیر تاکید کرد:لازم است در کنار برنامه های جامع و بلند مدت؛ نسبت به برنامه ریزی کوتاه مدت برای تامین آب شرب مطمئن و پایدار برای کلیه شهرها از جمله شهر اردبیل اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل، اکبر بهنام جو با اشاره به نگرانی ها و دغدغه مسئولین نسبت به تامین آب مرکز استان برای سال های آتی تصریح کرد: با توجه به افزایش جمعیت مرکز استان ضروری است تا مسئولین نسبت به تامین آب از حوزه های مختلف آبی اقدام نمایند.

وی با تاکید بر مطالعه دقیق و سریع نسبت به انتقال آب از فراحوزه به استان اظهار داشت: لازم است با مدنظر قرار دادن نیاز روستاهای مسیر انتقال آب از قزل اوزن و ارس برنامه ریزی های لازم جهت مدیریت بهینه این حقابه ها صورت گیرد.

رئیس شورای حفاظت منابع آب، مجاری و تاسیسات آبی استان در ادامه با بیان اینکه بزودی در جلسه ای در وزارت نیرو در خصوص میزان حقابه استان از رود ارس تصمیم گیری خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به تصمیمی که در سفر وزیر نیرو به استان گرفته شده بود، قرار است در این خصوص در جلسه ای با حضور وزیر تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

بهنام جو با تاکید بر اینکه قبل از این جلسه میزان تخصیص آب از ارس برای بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، شرب، گردشگری  در کارگروه استانی مورد بررسی دقیق قرار گرفته، اظهار داشت: میزان و سهم استان از رود ارس با کار کارشناسی مورد سنجش قرار گرفته و بعد از تصمیم وزارت نیرو این بحث نهایی خواهد شد.

استاندار اردبیل در این جلسه با تاکید بر ضرورت صرفه جویی آب در بخش های مختلف مصرف، افزود: با عنایت به تشکیل کارگروه تخصصی سازگاری با کم آبی در استان، ضرورت دارد دستگاههای اجرایی عضو این کارگروه برنامه ها و اقدامات خود را در این کارگروه اعلام نمایند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از روند تشکیل کارگروه ستاد سازگاری با کم آبی در استان تصریح کرد: این کارگروه با هدف قرار دادن سیاست های کلی وزارت نیرو در امر صرفه جویی و مصرف بهینه آب در استان تشکیل یافته است.

مهندس اصغر سلیمان زاده با اشاره به اعضای تشکیل دهنده این کارگروه اظهار داشت: کل اعضای شورای حفاظت منابع آب استان در این کارگروه عضو هستند و دستگاههای اجرایی مرتبط باید برنامه های خود را طبق برنامه ریزی انجام دهند.

وی همچنین در ادامه این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت تامین و انتقال آب و اقدامات صورت گرفته شده توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل در همین راستا را تشریح نمود.

کد خبر: 30825
  تاریخ خبر : 1397/07/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/16
 رئیس اداره روابط عمومی
 346