دوشنبه, 31 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: آزاد سازی بستر و حریم رودخانه و سد کارده از اولویت های شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

آزاد سازی بستر و حریم رودخانه و سد کارده از اولویت های شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، یکی از اولویت های کاری این شرکت را آزاد سازی حریم و بستر رودخانه کارده برشمرد و گفت: با توجه به تعریف های انجام گرفته در حریم و بستر رودخانه، آب جاری در رودخانه به مخزن سد به مقدار ناچیز می رسد که همین امر علاوه بر کاهش حجم ذخیره سد باعث بالا رفتن آلاینده های آب پشت مخزن گردیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، محمد علایی با اشاره به اینکه سد کارده که در سال 67 به بهره برداری رسیده یکی از دارایی های ملی می باشد گفت: متاسفانه این سد در حال حاضر دارای کیفیت نامناسبی است که در حال پیگیری با تمامی دستگاه های دخیل در امر کیفیت آب رودخانه کارده می باشیم تا بتوانیم در حداقل زمان بهره برداری از آب این سد را در چرخه آب شرب مشهد قرار دهیم.

 وی افزود: متاسفانه فاضلاب روستاهای بالا دست کارده به رودخانه سرازیر می شود که دستگاه های متولی از جمله شرکت آبفای روستایی و سازمان حفاظت محیط زیست استان باید سریعا در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

محمد علایی در حاشیه بازدید از رودخانه کشف رود که با حضور مسئولین دستگاه های اجرایی و قضایی استان انجام گرفت استفاده از تمامی منابع موجود برای تامین آب شرب شهر مشهد را از برنامه های شرکت آب منطقه ای دانست.

کد خبر: 30787
  تاریخ خبر : 1397/07/14
 کارشناس روابط عمومی
 361