پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: سال 98 به جهت تامین آب شرب سال سختی در پیش‎روی استان خواهد بود

سال 98 به جهت تامین آب شرب سال سختی در پیش‎روی استان خواهد بود

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، مدیر عامل این شرکت در حاشیه بازدید از رودخانه کشف رود گفت: با توجه به کاهش 50 درصدی آب دهی رودخانه های استان و همچنین ظرفیت موجود در سد دوستی، سال 98 سال سختی برای تامین آب شرب استان به‎ویژه مشهد خواهد بود.

محمد علایی با اشاره به آزاد سازی بیش از 75 کیلومتر از اراضی بستر رودخانه کشف رود و ساماندهی آن، این پروژه را به‎عنوان یک الگو در مهندسی رودخانه در سراسر کشور دانست و افزود: با همکاری و تعامل تمامی دستگاه ها به‎ویژه کمک دستگاه قضایی توانستیم کار بسیار بزرگی در کشف رود که به نوعی تاریخچه شهر مشهد است انجام دهیم.

وی با اشاره به ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به پروژه های زمین های آزاد سازی شده جهت ایجاد اماکن تفریحی، فرهنگی و سیاحتی برای مردم و زائران مشهد مقدس این بستر را یکی از فرصت های بسیار مغتنم برشمرد که با اجرای آن می توان تهدید فاضلاب جاری در کشف رود را به یک فرصت بزرگ تبدیل کرد.

رئیس هیأت مدیره شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی ادامه داد: طرح انتقال آب از دریای عمان در فاز نهایی به‎طور میانگین 6 مترمکعب آب به استان انتقال خواهد داد که هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد دلار دارد؛ اما معادل این مقدار در کشف رود با جایگزینی پساب می توان برای شهر مشهد تامین آب شرب پایدار و بهداشتی داشت.

کد خبر: 30780
  تاریخ خبر : 1397/07/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1397/07/15
 کارشناس روابط عمومی
 346