پنجشنبه, 6 اردیبهشت 1403
مشروح خبر :: آزادسازی بیش از 12 هکتار از تصرفات غیر مجاز در حوزه عملکرد تهران بزرگ

آزادسازی بیش از 12 هکتار از تصرفات غیر مجاز در حوزه عملکرد تهران بزرگ

مدیر امور آب تهران بزرگ از آزادسازی مساحتی به میزان 122 هزار و 310 متر مربع از بستر رودخانه جاجرود در منطقه خجیر از توابع شهرستان خجیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی (اعطاء نمایندگی) موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان مساحتی در حدود 122 هزار و 310 متر مربع از بستر رودخانه جاجرود در منطقه خجیر ازتوابع شهرستان پردیس در قالب 12 فقره دستور قضایی که شامل دیوارکشی- محوطه سازی- بنای ویلایی بوده است را در قالب آزادسازی رودخانه از ید متصرفین و افراد سودجو خارج نمود.

وی ضمن قدردانی از پشتیبانی های دادستان شهرستان و فرماندهی انتظامی منطقه اضافه کرد: مقرر شده با توجه به اینکه ساخت و سازهای غیر مجازی که در گذشته در بستر رودخانه ایجاد شده و اخیرا نیز به اطلاع دادستان شهرستان رسیده است، در یک برنامه زمانبندی شده تا پایان سال با پشتیبانی مراجع مذکور قلع و قمع و از بستر رودخانه پاکسازی شوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تاکید کرد: با پیگیری های صورت گرفته به زودی برای اراضی آزادسازی شده در عملیات فوق الذکر سند مالکیت به نام شرکت آب منطقه ای تهران به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران صادر خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند و این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

کد خبر: 30034
  تاریخ خبر : 1397/05/28
 الهامی منش
 301