جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: جلسه شورای عالی کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برگزار شد/ تقدیر از اعضای هیئت اجرایی و رؤسای کارگروه‌ها

با حضور معاون وزیر نیرو؛

جلسه شورای عالی کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برگزار شد/ تقدیر از اعضای هیئت اجرایی و رؤسای کارگروه‌ها

جلسه شورای عالی کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به منظور بررسی برنامه‌های سال جدید و همچنین تقدیر از اعضای هیئت اجرایی و رؤسای کارگروه‌ها با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، جلسه شورای عالی کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران با حضور محمد جوان‌بخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و رئیس شورای عالی کمیته ملی در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد. 

در ابتدای جلسه مهرزاد احسانی دبیر کمیته ملی به تشریح عملکرد سال ۱۴۰۲ و ارائه برنامه‌های سال ۱۴۰۳ کارگروه‌های کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران پرداخت.

در ادامه نشست، اعضای شورا نظرات و پیشنهادات خود را در راستای پیشبرد و ارتقاء فعالیت‌های کمیته ملی بیان کردند.

ایجاد کارگروه‌های جدید، توسعه خدمات علمی از طریق گسترش تألیفات، برگزاری کارگاه و نشست‌های فنی، تأثیرگذاری بیشتر در فرآیندهای تصمیم‌سازی در کشور و توسعه سطح همکاری‌ها با سایر کمیته‌های ملی و مؤسسات بین‌المللی از مهمترین سیاست‌های مورد تأکید نمایندگان دستگاه‌های اجرایی بوده است. 

پس از استماع نظرات اعضا، معاون وزیر نیرو، در سخنانی بر تعریف سازوکار مناسب برای اجرای تصمیمات جلسه و توسعه خدمات علمی کمیته ملی تأکید کرد. 

علاوه بر این به مناسبت انتخاب کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به عنوان بهترین کمیته از میان کشورهای عضو کمیسیون بین‌المللی در سال ۲۰۲۳ میلادی، از اعضای هیئت اجرایی و رؤسای کارگروه‌ها، با اهداء تندیس و تقدیرنامه تقدیر و تشکر به عمل آمد. 

گفتنی است، شورای‌ عالی‌ کمیته‌ ملی‌ آبیاری‌ و زهکشی‌ بر اساس‌ مفاد اساسنامه‌ مصوب‌ سال ۱۳۶۳ هیئت‌ وزیران‌ به‌ عنوان‌ بالاترین‌ مرجع‌ سیاست‌‌گذاری‌ و برنامه‌ریزی‌ این‌ کمیته‌ است که‌ اعضاء آن‌ متشکل‌ از نمایندگان‌ وزارتخانه‌های‌ نیرو، جهاد کشاورزی‌، علوم تحقیقات و فنآوری، سازمان برنامه و بودجه و جامعه مهندسی‌ مشاور کشور است.

شایان ذکر است، در این جلسه اعضای شورای عالی، هیئت اجرایی و رؤسای کار گروه‌های کمیته ملی حضور داشتند. 

 

کد خبر: 74617
  تاریخ خبر : 1403/04/04
 معصومه خداوردیان
 240