جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: با بهینه‌سازی تأسیسات شرب شهر همدان، توزیع آب در سطح این شهر عادلانه می‌شود

سخنگوی صنعت آب کشور مطرح کرد:

با بهینه‌سازی تأسیسات شرب شهر همدان، توزیع آب در سطح این شهر عادلانه می‌شود

سخنگوی صنعت آب کشور گفت: در صد و چهارمین جلسه امور آب وزارت نیرو در دولت سیزدهم، وزیر نیرو پیگیری اجرای اقدامات مرتبط با شهر همدان را مورد تأکید قرار داد تا مردم مناطق مختلف این شهر از توزیع عادلانه آب شرب بهره‌مند شوند.

فیروز قاسم‌زاده سخنگوی صنعت آب کشور در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری آب ایران اظهار داشت: در صد و چهارمین جلسه امور آب وزارت نیرو در دولت سیزدهم، نتایج مطالعات بهینه‌سازی شبکه توزیع شرب شهر همدان در حضور وزیر نیرو ارائه شد و ابعاد پایدارسازی تأمین شرب این شهر مورد بررسی قرار گرفت. 

وی افزود: بعد از قطعی آب شرب همدان در تابستان ۱۴۰۱ به‌دلیل شرایط خشکسالی حاکم بر این استان، اقدامات مختلفی برای بهبود تأمین آب شرب این شهر صورت گرفت، به‌طوریکه با اقدامات اضطراری و کوتاه مدت، شرایط تأمین آب در این شهر بهبود مناسبی یافت.

قاسم‌زاده گفت: در چارچوب اقدامات بلندمدت نیز، بهینه‌سازی شبکه توزیع آب شرب شهر همدان در دو سال گذشته در دست مطالعه و پیگیری بوده است که نتایج این پیگیری‌ها در صد و چهارمین جلسه امور آب وزارت نیرو مورد بحث قرار گرفت. 

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه، گزینه برتر از بین سناریوهای مختلف بهینه‌سازی، ارائه و اقدامات مورد نیاز طرح شد.

سخنگوی صنعت آب بیان داشت: در انتهای جلسه، وزیر نیرو ضمن اشاره به اهمیت اقدامات مرتبط با بهینه‌سازی شبکه توزیع آب شرب شهرها، پیگیری اجرای اقدامات مرتبط با شهر همدان را مورد تأکید قرار داد تا مردم مناطق مختلف این شهر از توزیع عادلانه آب شرب بهره‌مند شوند.

کد خبر: 74539
  تاریخ خبر : 1403/04/01
 معصومه خداوردیان
 140