جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: نشست مدیران دفاتر مهندسی رودخانه حوضه‌های آبریز ارومیه، ارس، اترک و سفیدرود بزرگ برگزار شد

نشست مدیران دفاتر مهندسی رودخانه حوضه‌های آبریز ارومیه، ارس، اترک و سفیدرود بزرگ برگزار شد

نخستین نشست مشترک تخصصی مدیران دفاتر مهندسی رودخانه حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه، رودخانه‌های ارس، اترک و حوضه‌های شمالی و سفیدرود بزرگ برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، نخستین نشست تخصصی مدیران دفاتر مهندسی رودخانه حوضه‌های آبریز دریاچه ارومیه، رودخانه‌های ارس، اترک و حوضه‌های شمالی و سفیدرود بزرگ با هدف هماهنگی و پایش و ارزیابی عملکرد فعالیت‌های مهندسی رودخانه و تالاب با شرکت‌های تابعه برای سال ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در محل سالن خلیج فارس شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

در این نشست احمد قندهاری ضمن قدردانی از تلاش همکاران مهندسی رودخانه، بر لزوم رصد دقیق برنامه‌های مهندسی رودخانه و سواحل، تشکیل کمیته‌های تخصصی، لزوم اعمال مباحث محیط زیست و کیفیت آب در مهندسی رودخانه، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌رسانی، نشست مشترک با منابع طبیعی در خصوص مباحث فنی و حقوقی، مدیریت بهینه سیلاب، لزوم استفاده از اعتبار جاری تأکید ویژه داشتند.

در ادامه این جلسه مدیران و کارشناسان دفاتر مهندسی رودخانه با ارائه گزارش اقدامات سال گذشته و نیز بیان چالش‌ها به راهکارهای برخی از مسائل مبتلا به این بخش به تبادل نظر پرداختند.

در خاتمه تشکیل کارگروه‌های تخصصی و برگزاری جلسات مستمر و مستندسازی تجربیات ارزنده همکاران مهندسی رودخانه مورد تأکید قرار گرفت.

کد خبر: 74498
  تاریخ خبر : 1403/03/29
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/29
 معصومه خداوردیان
 278