سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: جلسه هم اندیشی و بررسی عملکرد و اولویت‌بندی‌ها جهت تحقق حداکثری اهداف طرح احیا و تعادل‌بخشی برگزار شد

با حضور رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب؛

جلسه هم اندیشی و بررسی عملکرد و اولویت‌بندی‌ها جهت تحقق حداکثری اهداف طرح احیا و تعادل‌بخشی برگزار شد

نشست، هم اندیشی و بررسی عملکرد و اولویت بندی‌ها جهت تحقق حداکثری اهداف طرح احیا و تعادل‌بخشی ،تمدید پروانه‌های فاقد اعتبار، مدیریت توأمان آب و برق و برنامه‌های سازگاری با کم آبی با حضور شاهپور رجائی رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب کشور برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان ایلام، شاهپور رجائی، رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات شرکت‌های آب منطقه‌ای ایلام و لرستان در زمینه حفظ و صیانت از منابع آبی، گفت: در حوزه مصارف آبی، سه گروه مصرف کننده خوش مصرف، پرمصرف و بدمصرف وجود دارند که باید در زمینه ترغیب مصرف کنندگان نسبت به خوش مصرفی اقدامات لازم به عمل آید.

وی با تاکید بر اینکه باید از سخت‌گیری غیرمتعارف در زمینه تمدید اعتبار پروانه چاه‌ها پرهیز شود، افزود: امیدوارم نسبت به تسریع و تصریح در خدمت رسانی به بهره‌برداران اهتمام ویژه‌ای صورت گیرد.

در ادامه این جلسه معاون حفاظت و بهره برداری و اموراجتماعی حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب نیز گفت: انتظار داریم در راستای تحقق اهداف پروژه‌ها قدم‌های بیشتری برداشته شود.

مهندس محمدزاده بر پیگیری و پایش توسط مدیران منابع آب تاکید کرد و افزود: امیدوارم این جلسات کاربردی تداوم یافته تا بیشتر به دنبال رفع نواقص سامانه‌ها باشیم چراکه اگر سامانه‌ها را بررسی کنیم قطعا بدون ایراد نیستند.

وی یکی از اهداف این نشست را حفظ و حراست از منابع آب برشمرد و تصریح کرد:  با اجرای طرح احیا و تعادل بخشی که تاکنون به نتایج مناسب و مثبتی هم رسیده‌ایم، با همین پروژه و برنامه‌ها می‌توان در جهت ارتقا منابع آب زیرزمینی گام‌های مهمی برداشت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان ایلام نیر ضمن تقدیر از حضور مدعوین در این نشست، خلاصه‌ای از وضعیت منابع آبی استان را ارائه نمود.

علیمرادی با اشاره به اینکه ایلام استانی کوهستانی است، گفت: دشت‌ها کمتر از ۲۰ درصد استان را تشکیل داده که به همین دلیل شاهد تنوع بارش‌ها در استان هستیم و تنها استانی هستیم که چاه غیرمجاز نداریم.

وی تصریح کرد: در استان، پنج سد در حال بهره‌برداری و چهار سد در حال ساخت داریم که با توجه به بارش‌های اخیر وضعیت سدها مناسب است.

لازم به ذکر است این نشست، با حضور مهندس محمدزاده معاون حفاظت و بهره‌برداری و اموراجتماعی حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب، علیمرادی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام، معاون حفاظت و بهره برداری و مدیران منابع آب تابعه استان ایلام و لرستان در سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای ایلام برگزار شد و در پایان هر یک از اعضا به بیان پیشنهادات و نکته نظرات خود درخصوص راهکارهای صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی پرداختند.

 

کد خبر: 74157
  تاریخ خبر : 1403/03/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/10
 روابط عمومی
 80