سه‌شنبه, 5 تیر 1403
مشروح خبر :: دولت هفت هزار میلیارد ریال به ساخت پل سد گلورد تخصیص داد

استاندار:

دولت هفت هزار میلیارد ریال به ساخت پل سد گلورد تخصیص داد

استاندار مازندران گفت: دولت سیزدهم برای ساخت پل بزرگ سد گلورد تا کنون هفت هزار میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده تا با تکمیل این پل آبگیری سد گلورد به طور کامل انجام شود.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، یوسف نوری در حاشیه بازدید از سد گلورد و پروژه پل زیرقوسی و جاده جایگزین روستاهای بالادست این سد اظهار کرد: ساخت پل فلزی زیرقوسی سد گلورد آخرین قطعه تکمیل این سد بزرگ به شمار می‌آید و با نگاه ویژه دولت سیزدهم روند اجرای این طرح با سرعت قابل قبولی در حال انجام است.

وی افزود: تا کنون برای ساخت پل سد گلورد ۱۱ هزار میلیارد ریال هزینه شده که از این مبلغ حدود هفت هزار میلیارد ریال در دولت سیزدهم تخصیص یافته است.

نماینده عالی دولت در مازندران خاطرنشان کرد: در حال حاضر نصب قطعات پل فلزی طبق برنامه زمان‌بندی توسط شرکت پیمانکار در حال انجام است و پیمانکار قول داده که شهریور امسال سازه این پل بزرگ را تکمیل کند و تحویل دهد.

نوری افزود: همزمان با نصب قطعات پل، عملیات اجرایی جاده جایگزین روستاهای بالادست سد نیز در حال انجام است که امیدواریم با تکمیل پل این عملیات نیز به پایان برسد و ساکنان این روستاها بتوانند از مسیر جدید تردد کنند تا آبگیری کامل این سد ۱۱۵ میلیون مترمکعبی که نقش مهمی در تأمین آب مورد نیاز کشاورزی شرق استان دارد آغاز شود.

 وی گفت: در فرآیند ساخت قسمتی از جاده جایگزین برخی ملاحظات میراثی از نگاه میراث فرهنگی وجود دارد که در حال پیگیری هستیم تا این موضوع نیز حل و فصل شود و پروژه به سرانجام برسد.

حیدر داوودیان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران نیز در این بازدید که با حضور فرمانداران نکا و بهشهر انجام شد آخرین وضعیت فرآیند عملیات اجرایی و تخصیص اعتبارات پروژه پل سد گلورد و جاده جایگزین را برای استاندار تشریح کرد.

کد خبر: 73997
  تاریخ خبر : 1403/03/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/05
 مدیر روابط عمومی
 98