پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: بازدید سرپرست حوضه آبریز اترک از احداث سد نرماب/ تملک اراضی مخزن سد تسریع شود

بازدید سرپرست حوضه آبریز اترک از احداث سد نرماب/ تملک اراضی مخزن سد تسریع شود

سرپرست حوضه آبریز اترک و حوضه‌های شمالی در بازدید از عملیات اجرایی سد نرماب استان گلستان گفت: با توجه به پیشرفت قابل توجه سد نرماب و اهمیت آغاز بهره‌برداری از آن، تملک اراضی واقع در مخزن و جابه‌جایی روستا تسریع شود.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری آب ایران، احمد قندهاری سرپرست حوضه آبریز اترک و حوضه‌های شمالی و امید زارعی‌منش معاون مهندسی و تأمین منابع مالی این حوضه ۲۹ فروردین ماه از عملیات اجرایی سد نرماب بازدید به‌عمل آورده و ضمن بررسی آخرین وضعیت اجرا و تملک اراضی مخزن این سد، بر رفع موانع و مشکلات طرح تأکید شد.

قندهاری در این بازدید با توجه به پیشرفت قابل توجه سد نرماب و اهمیت آغاز بهره‌برداری از آن، بر تسریع در تملک اراضی واقع در مخزن و جابه‌جایی روستا تأکید شد.

هم‌چنین به‌منظور رفع چالش‌های تامین آب شرب شهرهای استان نشست تخصصی طرح‌های تامین آب با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان برگزار شده و تامین آب شرب شهر گرگان و سایر شهرهای استان با پیگیری برنامه‌های کوتاه مدت (اضطراری)، میان مدت و بلند مدت در دستور کار ویژه استان قرار گرفت.

قندهاری در پایان این نشست با توجه به حجم بالای عملیات اجرایی طرح‌های آبرسانی بر اهتمام ویژه شرکت آب منطقه‌ای گلستان و آب و فاضلاب استان در تسریع اجرای طرح‌های آبرسانی اضطراری تأکید شد.

کد خبر: 73212
  تاریخ خبر : 1403/02/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/01
 نرگس ناظمی‌نیا
 173