پنجشنبه, 3 خرداد 1403
مشروح خبر :: نصب ۱۵۰۰ دستگاه کنتور بر روی چاه‌های آب در استان کرمان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اعلام کرد:

نصب ۱۵۰۰ دستگاه کنتور بر روی چاه‌های آب در استان کرمان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان از پیگیری جدی اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی در استان کرمان و نصب 1500 دستگاه کنتور بر روی چاه‌های آب در استان کرمان در سال 1402 خبر داد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای کرمان، حمید علیدادی سلیمانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت با اشاره به اجرای طرح احیاء و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: در سال گذشته در استان کرمان ۸۱۷ حلقه چاه غیرمجاز پر و مسدود شد و ۱۵۰۰ دستگاه کنتور بر روی چاه‌های آب در استان کرمان نصب شده است.

وی افزود: اجرای برنامه سازگاری با کم آبی در استان کرمان با توجه به شرایط اقلیمی منطقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با اجرای این برنامه در مرحله اول آبخوان‌های استان به تعادل می‌رسند و در مرحله بعد دستیابی به آب قابل برنامه‌ریزی و احیا آبخوان‌ها در برنامه قرار خواهد گرفت.

علیدادی سلیمانی تأکید کرد: در سال جاری همچنین مدیریت توأمان آب و برق بر اساس برنامه‌های وزارت نیرو در دستور کار قرار دارد و کشاورزان باید با کاهش برداشت و خاموش کردن چاه‌ها، میزان آب مصرفی خود را مدیریت کنند تا مشمول اعمال محدودیت برق قرار نگیرند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ استان کرمان در سال جاری و کاهش ذخیره حجم سدهای استان باید همه بخش‌ها اعم از شرب، صنعت و کشاورزی با کاهش برداشت به حفظ منابع آب زیرزمینی کمک کنند.

کد خبر: 72988
  تاریخ خبر : 1403/01/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/19
 مهران ملامحمدی
 251