یکشنبه, 26 فروردین 1403
مشروح خبر :: مهندسان بنیانگذاران بسترها و زیرساخت‌های عظیم آب و برق در پهنه ایران اسلامی هستند

وزیر نیرو در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس:

مهندسان بنیانگذاران بسترها و زیرساخت‌های عظیم آب و برق در پهنه ایران اسلامی هستند

وزیر نیرو در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز مهندس تاکید کرد: مهندسان طراحان و بنیانگذاران بسترها و زیرساخت‌های عظیم آب و برق در پهنه ایران اسلامی هستند که با غلبه بر تنگناها و سختی‌ها، پیشرفت و خدمت‌رسانی در دورترین و محروم‌ترین شهرها و روستاهای کشور را رقم زده‌اند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پاون، متن کامل پیام علی اکبر محرابیان به مناسبت پنجم اسفندماه و روز مهندس به شرح زیر است:

به نام خالق بی‌همتا
وزارت نیرو در جایگاه کنونی خود مرهون مهندسانی است که با دانش، تخصص و تعهد خود همواره نقشی کلیدی در توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های آب و برق به عنوان دو عنصر حیاتی مورد نیاز کشور داشته‌اند و با حسن تدبیر و عملکرد خود در خدمت به ملت سرافراز ایران و جلب اعتماد مردم گام نهاده‌اند.

در واقع مهندسان، طراحان و بنیانگذاران بسترها و زیرساخت‌های عظیم آب و برق در پهنه ایران اسلامی هستند که با غلبه بر تنگناها و سختی‌ها و تکیه بر همت والای خویش و بهره‌گیری از علم و دانش بومی، پیشرفت و خدمت‌رسانی کنونی در دورترین و محروم‌ترین شهرها و روستاهای کشور را رقم زده‌اند.

پنجم اسفندماه، زادروز دانشمند بزرگ ایرانی حکیم خواجه نصیرالدین طوسی که به نام روز مهندس نامگذاری شده است، مناسبتی ارزشمند برای بزرگ‌داشت جایگاه مهندسی است؛ زمانی برای قدردانی از کسانی که توسعه‌ساز و تحول‌آفرین بوده‌اند و با تکیه بر اندیشه و عمل خود، تحول بزرگی را در توسعه شبکه حیاتی  آب و برق و برخورداری مردم از این نعمات بزرگ محقق ساخته‌اند.

روز مهندس را حضور همه همکاران پرتلاش و متعهد خانواده بزرگ وزارت نیرو و شاغلان در صنعت آب و برق تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه این عزیزان توفیق روزافزون آرزومندم.

کد خبر: 72271
  تاریخ خبر : 1402/12/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/12/05
 معصومه خداوردیان
 152