جمعه, 11 اسفند 1402
مشروح خبر :: آمادگی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان برای اجرای طرح مشارکت مدیریتی آب

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان مطرح کرد:

آمادگی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان برای اجرای طرح مشارکت مدیریتی آب

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: این شرکت در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای واگذاری بخش زیادی از فعالیت‌های بهره‌برداری و حفاظت از منابع آب سطحی و زیرزمینی به ذینفعان است.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، نشست مشترک مدیران و کارشناسان گروه مدیریت مشارکتی آب منطقه‌ای استان اصفهان و آذربایجان غربی سیزدهم آذرماه انجام شد.
در ادامه این نشست فرهاد پاک‌نیا، دبیر تسهیل‌گری و واگذاری طرح‌های توسعه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب با اشاره به پیشرو بودن استان اصفهان در موضوع مشارکت در توزیع آب و تاریخ غنی این استان از دوران شیخ بهایی اظهار داشت: با توجه به اقداماتی که در این زمینه در استان‌های کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و شرقی انجام پذیرفته، امیدواریم بتوانیم با اشتراک‌گذاری اقدامات و اطلاعات به هم‌افزایی در این زمینه برسیم.
وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در دو استان اصفهان و آذربایجان غربی، لازم است نسبت به تبادل تفاهم‌نامه همکاری اقدام شود تا در صورت امکان و بومی‌سازی الگویی برای تمام استان‌ها شود.بابک نیک نیا معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه استان آذربایجان غربی دومین استان پرآب کشور بعد از خوزستان با حدود ۸.۵ میلیارد مترمکعب در خصوص توزیع و مشارکت آب تجربه‌های متعددی دارا است، گفت: شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی تجربه‌ای موفق از مدیریت مشارکتی در این استان و توزیع آب سد مهاباد داشته است.
محمود چیتیان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان افزود: شرکت آب منطقه‌ای اصفهان نیز در حال آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای واگذاری بخش زیادی از فعالیت‌های بهره‌برداری و حفاظت از منابع آب سطحی و زیرزمینی به ذینفعان است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین این آمادگی وجود دارد تا علاوه بر اشتراک‌گذاری تجربیات استان اصفهان، از تجربیات استان آذربایجان شرقی و دیگر استان‌ها نیز در این زمینه استفاده کند.

کد خبر: 70461
  تاریخ خبر : 1402/09/14
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/14
 پرستو ایران پور
 94