جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: کسب رتبه برتر شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در زمینه زیربنایی و توسعه زیرساخت

در جشنواره شهید رجایی استان سال 1402 صورت گرفت؛

کسب رتبه برتر شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی در زمینه زیربنایی و توسعه زیرساخت

شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی درگروه زیربنایی و توسعه زیرساخت جشنواره شهید رجایی استان سال 1402 رتبه برتر را کسب کرد.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی، در جلسه‌ای با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی و مدیرعامل و کارکنان شرکت آب منطقه‌ای برگزار شد، از شرکت آب منطقه ای تقدیر به عمل آمد.

عباس سارانی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: در ۲۰ سال اخیر شرایطی اقلیمی استان تحت تاثیر قرار گرفته است وضعیت بارندگی خوب نبود و امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش یافته است.

سارانی بیان کرد: کاهش بارندگی‌ها بر آبدهی منابع آبی مانند چشمه‌ها با کاهش بیش از ۴۰ درصد و قنوات و چاه‌ها بالای ۲۳ درصد تاثیر گذاشته است.

وی گفت: این مسأله سبب شده تا از ۳۵ محدوده استان در ۱۷ محدوده شاهد فرونشست زمین باشیم. امسال تاکنون میزان بارندگی‌ها نسبت به درازمدت ۲ درصد کاهش داشته و کسری مخزن از ۱۲۰ میلیون مترمکعب سال قبل اکنون به ۱۳۶ میلیون مترمکعب رسید.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی بیان داشت: اگر بخواهیم جمعیت را از لحاظ تامین آب شرب و شرایط اقتصادی پایدار حفظ کنیم باید مصرف آب را به‌ویژه در بخش کشاورزی مدیریت و کاهش داد.

وی عنوان کرد: مردم استان ضابطه‌مند و با فرهنگ بوده و نگاه اعتقادی به آب دارند که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

سارانی افزود: اقدامات خیلی خوبی در استان انجام شده از جمله اینکه بهترین استان در زمینه نصب کنتورهای هوشمند هستیم و چاه غیرمجاز تقریبا نداریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: در سفر دوم رئیس جمهوری رقم‌ خوبی شامل هزار میلیارد تومان اعتبار با نگاه ویژه دولت در سال ۱۴۰۲ تا پایان ۱۴۰۳ به حوزه آب اختصاص یافته که در ۶ ماه گذشته اقدامات خوبی انجام شده است.

سارانی افزود: از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و‌ مسئولان استان انتظار داریم نگاه ویژه به این حوزه داشته و در زمینه اجرای طرح های مدیریت مصرف آب ما را یاری کنند.

ناصر ناصری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه گفت: اگر مردم توجیه شوند می‌توان خراسان جنوبی را به استان‌ پایلوت اجرای الگوی مصرف آب در سطح کشور معرفی کرد.

ناصری بیان داشت: جشنواره شهید رجایی همه ساله متمرکز برگزار و از دستگاه‌های برتر تجلیل می‌شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی در صحنه است، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه‌های مختلف در مرکز کشور می‌درخشند که نتیجه همراهی و همدلی است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: برای برگزاری کلاس‌های آموزشی نیز ما آماده همکاری هستیم تا وضعیت بطور واضح برای مردم استان خراسان جنوبی تبیین و زمینه مدیریت مصرف آب و رعایت الگوی مصرف در استان فراهم شود.

حمید جهانشاهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی هم گفت: همه ساله جشنواره شهید رجایی برگزار و از دستگاه‌های برتر تقدیر می‌شود.

جهانشاهی افزود: مجموعه آب منطقه‌ای دستگاه بسیار مهم بوده و در توسعه استان می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: نگاه‌ها میان‌مدت و بلندمدت و رویکردها کلان است، مدیران و کارشناسان خبره‌ای در این مجموعه هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: در چارچوب بخشنامه جشنواره شهید رجایی در گروه زیربنایی و توسعه زیرساخت بر اساس شاخص‌ها، به این نتیجه رسیدیم شرکت آب منطقه‌ای استان دستگاه برتر در بین ۵۴ دستگاه است.

جهانشاهی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی اعتبارات خوبی به حوزه آب استان اختصاص یافت که در حال تلاش و پیگیری برای جذب و تخصیص هستیم.

کد خبر: 70303
  تاریخ خبر : 1402/09/06
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/09/08
 مدیر روابط عمومی سایت
 276