جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: ۳۰ درصد کارکنان شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی ایثارگران هستند

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران:

۳۰ درصد کارکنان شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی ایثارگران هستند

مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: 240 ایثارگر در سه شرکت تابعه وزارت نیرو در خراسان شمالی در اجرای بند قانون بودجه، تبدیل وضعیت شده‌اند و حدود یک سوم کارکنان شرکت آب منطقه‌ای استان از ایثارگران هستند.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی، سیدیعقوب محمد مرادی در نشست با مدیران عامل شرکت‌های آب منطقه‌ای، توزیع برق و آب و فاضلاب این استان اظهار داشت: این استان یکی از استان‌های برخوردار از  مشارکت مردمی بالا در سطح کشور است که در مراسم ملی و مذهبی حضور پررنگ دارند.

او افزود: باتوجه به تکلیف هزینه کرد یک درصد از مبالغ اعتبارات دستگاه‌ها در حوزه ایثار و شهادت، از این مقدار باید ۳۰ درصد به بخش حمایتی و ۷۰ درصد نیز به بخش‌های ترویجی اختصاص یابد.

سیدعقیل مرتضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: ۹۰ درصد مساحت استان در اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد و با وجود کمبود بارش طی سه سال اخیر، خوشبختانه بدون مشکل قطعی آب این سه سال را پشت سر گذاشتیم.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۰ نفر از همکاران شرکت آب منطقه‌ای در راستای اجرای قوانین مربوط به تبدیل وضعیت جامعه فداکار ایثارگران تبدیل وضعیت شده‌اند و وظیفه ما براساس تکالیف قانونی و شرعی رفع مشکلات احتمالی در تمامی حوزه‌های ایثارگران می باشد که شرکت آب منطقه‌ای از تمامی ظرفیت‌های خود در این جهت بهره می‌گیرد.

کد خبر: 70290
  تاریخ خبر : 1402/09/07
 علی پورخیری
 98