جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران بار دیگر در صدر جهان قرار گرفت

افتخار دیگری برای دولت سیزدهم؛

کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران بار دیگر در صدر جهان قرار گرفت

دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران گفت: کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران بار دیگر به عنوان بهترین کمیته ملی کشورهای عضو کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شد.

مهرزاد احسانی دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران در گفتگو با خبرنگار شبکه خبری آب ایران اظهار داشت: براساس ارزیابی عملکرد کمیته‌های ملی عضو که در سال ۲۰۲۳ میلادی برای یک دوره سه ساله توسط کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انجام شده، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به عنوان بهترین و فعال‌ترین کمیته ملی از میان ۷۸ کشور عضو کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شده است.

وی افزود: کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی با هدف شناسایی و تقدیر از فعال‌ترین کمیته‌های ملی عضو، هر سه سال یکبار و همزمان با برگزاری کنگره‌های بین‌المللی، اقدام به ارزیابی عملکرد کمیته‌های ملی عضو می‌کند.

احسانی ادامه داد: در هفتمین دوره ارزیابی عملکرد از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برای سومین بار در هفت دوره گذشته از سوی داوران بین‌المللی به عنوان بهترین کمیته ملی برگزیده شده است.

دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران با بیان اینکه برای بررسی عملکرد کمیته‌های ملی، حدود ۵۰ شاخص عملکردی، مورد ارزیابی و مقایسه قرار می‌گیرد، گفت: به منظور تجلیل از فعالیت‌ها و عملکرد کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران، مقرر است طی مراسم رسمی در بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی که در آبان ماه سال جاری در کشور هند برگزار می‌شود، با اهدای لوح تقدیر و تندیس از نمایندگان کمیته ملی ایران تقدیر به‌عمل آید.

احسانی با اشاره به پیشینه کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی بیان داشت: این کمیسیون در سال ۱۹۵۰ با هدف توسعه علوم و فنون آبیاری و زهکشی شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دبیرخانه این کمیسیون بین‌المللی در دهلی نو در کشور هند مستقر بوده و ۷۸ کشور دنیا عضو این کمیسیون بین‌المللی هستند. کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران نیز از سال ۱۳۴۷ تأسیس شده و درحال فعالیت است.

شایان ذکر است، برگزیدگان بهترین کمیته ملی در ادوار گذشته عبارتند از کره جنوبی در سال ۲۰۰۲، مصر در سال ۲۰۰۵، ایران در سال ۲۰۰۸، آفریقای جنوبی در سال ۲۰۱۱، کره جنوبی در سال ۲۰۱۴، ایران در سال ۲۰۱۷ و ایران در سال ۲۰۲۳.

کد خبر: 68683
  تاریخ خبر : 1402/07/05
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/05
 علی پورخیری
 827