جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: پیشرفت ۴۳ درصدی در آخرین قطعه آبرسانی به شهرهای گروه الف

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خبر داد:

پیشرفت ۴۳ درصدی در آخرین قطعه آبرسانی به شهرهای گروه الف

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران گفت: آخرین قطعه از پروژه آبرسانی به شهرهای گروه الف که بین بابلسر و فریدونکنار در حال اجراست با گذشت یک سال از آغاز عملیات اجرایی، اکنون به پیشرفت ۴۳ درصدی رسیده و طبق زمان‌بندی تعیین شده در حال اجراست.

به گزارش شبکه خبری آب ایران به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای مازندران، حیدر داوودیان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران اظهار کرد: بخش مهمی از لوله‌گذاری طرح تکمیل آبرسانی به شهرهای گروه الف که از بابلسر تا فریدونکنار به طول ۲۰ کیلومتر در حال اجراست طی یک سال فعالیت اجرا شده و پیشرفت فیزیکی این پروژه مهم آبرسانی استان به ۴۳ درصد رسیده است.

وی افزود: از این ۲۰ کیلومتر ۴ کیلومتر با دو خط لوله موازی به قطرهای ۹۰۰ و ۶۰۰ میلیمتر اجرا می‌شود و مابقی نیز یک خط لوله ۶۰۰ است. یک مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی همراه با ایستگاه پمپاژ نیز در این مسیر و در منطقه اجاکسر ساخته می‌شود که عملیات اجرایی این مخزن نیز در حال انجام است.

داوودیان بیان داشت: با اجرای این طرح که عملیات اجرایی آن شهریور پارسال و پس از بهره‌برداری طرح آبرسانی به بابلسر از سد آیت‌الله صالحی مازندرانی آغاز شد، آبرسانی به شهرهای گروه الف تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران خاطرنشان کرد: طی یک سال اخیر ۸ هزار و ۵۰۰ متر از لوله‌گذاری این خط انتقال اجرا شده که شامل ۳ هزار و ۶۰۰ متر خط موازی با لوله‌های به قطر ۶۰۰ و ۹۰۰ و همچنین ۴ هزار و ۹۰۰ متر خط لوله ۶۰۰ میلیمتر است. در حال حاضر نیز عملیات لوله‌گذاری در ۱۱.۵ کیلومتر مسیر باقیمانده در حال انجام است.

به گفته وی یکی از مهم‌ترین بخش‌های این طرح خط انتقال نیز ساخت پل فلزی روی رودخانه بابلرود برای عبور خط لوله و همچنین تکمیل نقاط انفصالی است که برنامه‌ریزی برای آن انجام شده و به زودی اجرا می‌شود.

داوودیان گفت: خط انتقال آب از سد البرز تا بابلسر مجموعاً ۷۰ کیلومتر است که با اضافه شدن خط انتقال بابلسر تا فریدونکنار به ۹۰ کیلومتر افزایش می‌یابد.

کد خبر: 68593
  تاریخ خبر : 1402/07/01
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/07/02
 مدیر روابط عمومی
 254