جمعه, 29 تیر 1403
مشروح خبر :: نصب 27 عدد کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز

توسط امور منابع آب تهران و پردیس طی یک هفته کاری صورت گرفت؛

نصب 27 عدد کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس از نصب 27 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار طی یک هفته کاری در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: باتوجه به وضعیت بحرانی سفره آب زیرزمینی دشت تهران و بدلیل افت سطح آب زیرزمینی و برداشت های بی رویه و بدون برنامه از آبخوان، به منظور امکان مدیریت منابع آب و کنترل میزان بهره برداری از چاه های پروانه دار و کمک به تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی دشت ضروری است کلیه چاه های پروانه دار به کنتور حجمی و هوشمند مجهزگردند.

وی افزود: این امور در راستای انجام تکالیف قانونی و با پیگیری های به عمل آمده نسبت به نصب 27 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند توسط مالکین بر روی چاه های مجاز با مصارف،صنعت،خدمات، کشاورزی و خانگی حوزه عملکرد اقدام و این گام مهمی در جهت مدیریت مصرف بر منابع آب زیرزمینی می باشد.

مرادی نسب گفت: نصب کنتور بر روی چاه ها یکی از پروژه های مهم طرح تعادل بخشی بوده که امور منابع آب تهران و پردیس در جایگاه حاکمیتی خود این پروژه را جهت مدیریت منابع آب شهرستان پیگیری ویژه خواهد نمود.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان گفت: این امور بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

کد خبر: 66644
  تاریخ خبر : 1402/03/16
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/03/16
 شیخ الاسلامی
 119