چهارشنبه, 5 مهر 1402
مشروح خبر :: بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از طرحهای مدیریت منابع آب خراسان شمالی

بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از طرحهای مدیریت منابع آب خراسان شمالی

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در سفر به استان خراسان شمالی از طرحهای مدیریت منابع آب این استان بازدید کرد و از نزدیک در جریان وضعیت منابع آب این استان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی، مهندس جوانبخت روز چهارشنبه از روند اجرایی سد گلمندره در شهرستان گرمه، روند اجرایی سد بش قارداش در شهرستان بجنورد، ایستگاه هیدرومتری باباامان و سامانه هشدار سیلاب و سایر طرحهای مدیریت آب استان بازدید کرد و با حضور در نشست مشترک شورای معاونان و اعضای هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب در جریان وضعیت منابع آب استان قرار گرفت.

مهندس جوانبخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در نشست معاونان و اعضای هیئت مدیره شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به اینکه شرایط آب کشور شرایط خوبی نیست و دچار تنش آبی هستیم، گفت: "کشور کم آبی هستیم اما مثل کشورهای پر آب رفتار می کنیم."

او تاکید کرد: در بخش آب کشور در هر جا نارسایی باشد ما مقصر هستیم و باید بپذیریم و مشکل را رفع کنیم و این کار نباید یک وظیفه عادی تلقی شود.

وی با اشاره به تکالیف وزارت نیرو در بخش آب کشور در سال جاری گفت: موظف به جلوگیری از برداشتهای غیرمجاز هستیم و وزارت نیرو مصمم است این تکلیف قانونی را در سال جاری انجام دهد.

او تصریح کرد: بازتخصیص پساب برای تامین آب صنایع کشور، یکی دیگر از تکالیف قانونی وزارت نیرو است که در سال جاری مصمم به انجام این تکلیف نیز هستیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا بیان کرد: برای رفع مشکلات موجود ما ناچار به مهار تنش آبی و تامین منابع لازم برای این کار هستیم.

در این نشست، مدیران عامل شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی نیز با ارایه گزارش، وضعیت منابع آب استان را تشریح کردند.

در سفر معاون آب و آبفا وزیر نیرو به خراسان شمالی، مهندس هاشمی رییس حوضه آبریز رودخانه اترک و حوضه‌های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز ایشان را همراهی می کرد.

کد خبر: 66611
  تاریخ خبر : 1402/03/10
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/03/13
 مدیر روابط عمومی
 366