پنجشنبه, 18 خرداد 1402
مشروح خبر :: انسداد 8 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری

توسط امور منابع آب تهران و پردیس انجام شد؛

انسداد 8 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته کاری

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک هفته کاری با انسداد 8 حلقه چاه غیر مجاز از خروج 180 هزار و 100 متر مکعب آب در سال از سفره های آب زیرزمینی در حوزه عملکرد این امور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی، بازرسی و نظارت و با اخذ دستور قضایی طی یک هفته کاری، 8 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در مجموع با دبی 9.5 لیتر بر ثانیه و عمق کلی 163 متر،  پر و مسدود شد.

مرادی نسب با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ با دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران و پردیس بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

 

 

 

کد خبر: 65328
  تاریخ خبر : 1401/12/23
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/12/24
 شیخ الاسلامی
 72